26.09.2013 14:11

Brněnské basketbalistky odčinily nečekanou prohru a přemohly DSK Karlín

Autor: Markéta Chrástková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Prohru z prvního kola Ženské basketbalové ligy považovaly hráčky z brněnských Žabovřesk za potupnou. Před domácím publikem v hale Rosnička si chtěly vzít zpátky ztracenou sebedůvěru, což se jim nakonec zaslouženě podařilo.

Brno – Vstup do utkání se lépe vydařil domácím hráčkám, které po pěti odehraných minutách vedly díky proměněné tříbodové střele Švédky Ashley Key o šest bodů, 11:5. Nepřesnosti a ztráty míče soupeřek umožnily brněnskou šňůru devíti bodů v řadě. Na konci první čtvrtiny karlínská Veronika Bortelová proměněnými trestnými hody pouze korigovala skóre na 25:13 pro domácí.

Do druhé čtvrtiny vstoupilo DSK aktivněji, přesto však náskok Brna narůstal, především díky kvalitní obraně a rychlým protiútokům zakončovaných zpod koše. Prosazovala se především křídelnice Alena Hanušová, která si svou aktivitou vynutila dvě minuty před koncem čtvrtiny koš s faulem. Karlínská mizérie pokračovala i nadále až do skóre 52:22, které ukončilo první poločas.

Ve třetí části se soupeřky pokusily o zvrat dvanáctibodovou šňůrou, na což domácí trenér Jan Bobrovský reagoval oddechovým časem. Po něm se zápas vrátil do starých kolejí a náskok Brna dále rostl. Nástup Karlína nás trochu rozhodil, ale stále jsme měly dostatečný náskok. Stačilo jen trochu zklidnit hlavy,“ konstatovala Alena Hanušová. Právě ona svými proměněnými trestnými hody před koncem třetí čtvrtiny stanovila skóre 79:36.

V poslední čtvrtině už si mohl domácí trenér dovolit více prostřídat sestavu a na hřiště se tak dostaly i hráčky z lavičky. Dvě minuty před koncem získalo Brno doposud největší náskok čtyřiceti osmi bodů, který se soupeřkám podařilo snížit už jen nepatrně. Brňanky si nakonec pohlídaly výhru nad Karlínem 94:48 rozdílem třídy a odčinily tak nepovedený dojem z prvního utkání sezony, které prohrály na hřišti Slovanky dvanáctibodovým rozdílem.

Klíčová slova: Brno, DSK Karlín, basketbal, ŽBL