08.04.2012 11:55


Brněnské autoškoly lákají budoucí řidiče na výhodné ceny

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Téměř sto autoškol nabízí zájemcům o řidičský průkaz zvýhodněné ceny nebo benefity. Která autoškola je nejdražší a která poskytuje výukové materiály zdarma?

Brno Necelých sedm tisíc zájemců o řidičské oprávnění − takové množství evidoval v loňském roce Magistrát města Brna. Jejich úspěšnost byla 73%. I na to má vliv právě výběr autoškoly. Jak tedy zvolit tu správnou?

V Brně je zaevidováno devětadevadesát středisek, jejichž pracovníci školí budoucí řidiče. Ceny se pohybují v rozpětí 6500 až 9400 korun. Nejstarší brněnská autoškola Pelikán nabízí studentům zvýhodněnou cenu 8 700 korun, pro ostatní zájemce je cena kurzu na řidičské oprávnění skupiny B o sedm set korun vyšší. Benefity? Žádné. „Výukové materiály nejsou v ceně kurzu,“ řekl majitel autoškoly Pavel Pelikán.Autoškoly nabízí zvýhodněné ceny pro studenty i benefity. Zdroj: Pohodová autoškola

Jiná brněnská autoškola, Ahha, nabízí studentům kurz za necelých sedm a půl tisíce. V ceně výcviku je i první závěrečná zkouška. V královopolské Autoškole Astra zaplatíte šest tisíc osm set korun. V částce jsou navíc zahrnuty také studijní materiály, ale i poplatek za opakovanou zkoušku z techniky a teoretického testu. Řídit vás taktéž naučí v brněnském dopravním podniku, kde za poplatek osm tisíc taktéž dostanete výukové materiály zdarma. 

Samotná zkouška stojí sedm set korun, které žadatel musí zaplatit na příslušném odboru magistrátu města nebo na obecním úřadě obce s rozšířenou působností. V případě opakování kterékoliv části zkoušky platí budoucí řidič znovu – za zkoušku z praktické jízdy čtyři stovky, za ověření technických znalostí dvě stě a za teoretický test sto korun. Autoškola si často také účtuje poplatek za opakování zkoušek. 

„Napoprvé jsem neuspěla v jízdách, a tak je za týden opakovala. Kromě čtyř stovek úřadu jsem dala dalších pět set autoškole. Z původních sedmi tisíc sedmi set jsem za řidičák, který teď skoro nevyužívám, dala téměř deset tisíc – za kurz, učebnici a poplatky,“ uvedla studentka Veronika Hartmannová.

Rozdíly mezi cenami i tím, co za ně zájemci dostanou, jsou vcelku velké. Mezi budoucími řidiči je vysoké procento studentů, pro něž je finanční stránka jistě důležitá. Je proto dobré podívat se na nabídky širšího spektra škol. V Brně jistě je z čeho vybírat.

Získání řidičského oprávnění skupiny B předchází povinný kurz. Zdroj: Ministerstvo dopravy

Klíčová slova: doprava, autoškoly, řidičský průkaz

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.