26.03.2012 11:00


Brněnská zoo se pyšní novými přírůstky

Autor: Kateřina Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Teplé jarní počasí přímo vybízí vytáhnout paty z domu a naplno užívat slunečních paprsků na čerstvém vzduchu. Návštěva zoologické zahrady je k tomu ideální příležitostí jak pro děti, tak pro dospělé. Na co nového se mohou těšit návštěvníci té brněnské?

Brno Březen je pro ZOO Brno měsícem obzvláště úspěšným. Po mláďatech klokana rudokrkého a nosála červeného spatřila ve čtvrtek 22. března světlo světa také mláďata paovce hřivnaté a pekari bělobradého. Nejnovějším přírůstkem je bizon, který se narodil v neděli ráno. V nejbližší době by na svět měla přijít ještě další mláďata. „Netrpělivě očekáváme porod zeber Grévyho a Champanky,“ uvedla tisková mluvčí zoologické zahrady Lucie Kapounová. Ne vždy je ale odchov bezproblémový – jako v případě dvou mláďat takina indického. „Oba matka odmítla. Jeden nepřežil, druhý je na umělém odchovu a daří se mu dobře,“ řekla Kapounová.

Medvěd lední. Autor: Kateřina SvobodováZa velký úspěch považují chovatelé narození šesti malých nosálů červených. Jejich pohlaví zatím neznají. Mláďata jsou s matkou ve vnitřní ubikaci, kde budou ještě zhruba tři týdny. K vidění jsou v současnosti tři loňská mláďata umístěná v pavilonu opic. Na rozdíl od loňského roku nebyl před porodem samice Zuzanky oddělen samec Hubert. Až přijde čas, pokusí se chovatelé spojit všechny nosály dohromady.

Pozornosti se těší také dva malí medvědi kamčatští narození v lednu. Chovatelé je sledují pomocí kamer, umístěných v porodním boxu. Podle posledních informací se mláďata pokoušejí o samostatnou chůzi a v průběhu dubna by se měla objevit ve výběhu. „Už se těším, až budou malí medvědi k vidění. Určitě se na ně přijdu podívat,“ svěřila se jedna z návštěvnic zoo Tereza Malášková. Slavnostní křest medvíďat je plánován na květen – jména vybírají lidé prostřednictvím facebookových stránek či e-mailu.

Na duben chystá zoologická zahrada pro návštěvníky hned několik akcí. První z nich nese název „Ptačí den pro školy“ a uskuteční se v pondělí 2. dubna. Jedná se o soutěž pro žáky druhého stupně základních škol. Ve dnech 7. až 9. dubna se bude konat „Jarní otvírání aneb Velikonoce v zoo“. Součástí akce bude velikonoční jarmark, výtvarné dílny, soutěžní stezka, komentované krmení a mnoho dalších atrakcí. V sobotu 21. dubna pak s brněnskou zoo můžete oslavit Den země.


Klíčová slova: zoo, mláďata, odchov, zvířata

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.