02.03.2011 14:07


Brněnská zastávka dostane podobu Kaplického blobu

Autor: Petra Andrýsková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zelenofialová chobotnice, nazývaná blob, měla být novou dominantou Prahy. V nejbližší době však v hlavním městě nevyroste. Ve zmenšené podobě si ji však užijí Brňané, kteří cestují z autobusové zastávky Loosova v městské části Brno-sever.

Brno - Zastávka Loosova dostane tvar chobotnice podle Lidé na zastávce Loosova budou mít novou zastávku.původního návrhu Národní knihovny architekta Jana Kaplického, a to díky nápadu studenta práv Martina Felgra, jež návrh zaslal do soutěže Refresh Your World. Podle marketingového ředitele společnosti Pepsi, která soutěž zorganizovala, je v současné době zastávka vyrobená, nastříkaná a čeká jen na své umístění.

Městský úřad části Brno-sever však zatím nezná konkrétní datum, kdy se zastávka objeví na svém místě. „Musí se rozvést sítě, udělat zemní práce a vše je naplánováno tak, aby se to stihlo do konce tohoto roku. Podrobněji sami nevíme konkrétní termíny,“ říká vedoucí stavebního odboru městského úřadu Brno-sever Miroslav Kreisl.

Ze zastávky již zmizela stará budka, jež byla podle místních občanů značně poničená vandaly. „Původní zastávka neměla ani strop. Byly to jen dřevěné stěny, které byly zničené a špinavé,“ popisuje původní zastávku obyvatelka Lesné Marie Strašilová. „Návrh nové zastávky se mi líbí, je to lepší, než kdyby tu zůstalo prázdné místo,“ pokračuje Strašilová.

Lidé však mají obavy z dalších útoků vandalů. „Myslím, že je zbytečné stavět zde takovou zastávku. Kousek odsud je nonstop hospoda, jejíž návštěvníci často ničí okolní stavby. Pochybuju, že si nové zastávky nebudou všímat,“ říká obyvatelka této čtvrti Olga Názorová. „Je škoda, že tak originální stavba bude daleko od centra, cesta sem trvá s přestupem i tři čtvrtě hodiny. Lidé sem za zastávkou jezdit nebudou,“ pochybuje o návrhu Názorová.

Zmenšenina chobotnice měla původně stát na zastávce Brechtova, později pořadatelé soutěže ve spolupráci s Dopravním podnikem přetvořili návrh pro zastávku Loosova, kde zastavují autobusy číslo 66 a 57.

Klíčová slova: zastávka, blob, Loosova

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.