22.04.2013 13:19


Brňané na kolečkových bruslích zahájili sezónu a upozornili město na nedokončenou cyklostezku

Autor: Dita Chovancová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Letošní inline sezónu odstartovala v sobotu 20. dubna první jízda městem Brnem na kolečkových bruslích. Bruslaři tak zahájili již šestý ročník tradičních jízd, které se mezi Brňany těší stále větší oblibě. V následujících měsících se uskuteční dalších šest jízd pod záštitou sportovního klubu Black Ice. Poslední z nich je naplánovaná na říjen.

Brno - Ačkoliv sobota patřila spíšě k chladnějším dnům, fanoušci inline bruslení se nenechali počasím odradit. Trasa první letošní jízdy vedla po břehu Svitavy ze Zábrdovic do Obřan. Bruslaři vyjeli z ulice Špitálka, pokračovali přes Obřanský most a Baarovo nábřeží. Na Špitálce, odkud předtím vyjeli, poté uzavřeli okruh dlouhý deset kilometrů.

Cílem jízdy bylo mimo jiné upozornit město na nedokončenou cyklostezku na břehu Svitavy. „Trasa kolem Svitavy, která se v sobotu jela, by byla mnohem zajímavější, kdyby město konečně dokončilo stezku podél řeky. Místo toho i ten malý kousek, který kolem Svitavy existuje, je už asi rok rozkopaný a neprůchodný,“ říká členka organizačního týmu Dana Stračárová. „Brno je malé, doprava na kole by byla jistě možná, místo toho se tady ale zcela nesmyslně podporuje jen individuální automobilová doprava,“ dodává.

Ve čtyři hodiny odpoledne vyjel z ulice Špitálka peloton stopadesát bruslařů vedený autem organizátorů, kteří udávali pokyny. Jízdu provázel organizační tým na bruslích. Bezpečnost zajišťovala sanitka se zdravotníkem, jedoucí na konci průvodu. „Důrazně doporučujeme účastníkům, aby nosili helmu, protože jde o bezpečnost celé akce. Disponujeme malou půjčovnou přileb, které se na místě dají vypůjčit,“ konstatuje jeden z organizátorů Radomil Dojiva. Na hladký průběh jízdy dohlíželi příslušníci dopravní policie. Jízdu zpříjemňovala hudba mediálního partnera akce, rádia Krokodýl, která se linula z tlampače auta doprovázejícího konvoj. Bruslaři si akci pochvalovali. "I když je dnes trochu zima, první letošní jízdu jsem si nemohl nechat ujít. A stálo to za to," říká jeden z účastníků Martin Hvozdecký.

Trasy jízd na kolečkových bruslích vedou městskými komunikacemi, které jsou pro příležitost bruslení uzavřeny. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly i začínajícím bruslařům a byly co nejrozmanitější. Maximální převýšení podle organizátorů akce nepřesahuje sto metrů. Okruhy naplánované na letošní rok se organizačnímu týmu klubu Black Ice osvědčily v minulých ročnících. Jejich délka se pohybuje v rozmezí osm až dvanáct kilometrů. Jízdy městem Brnem na kolečkových bruslích jsou určeny pro širokou veřejnost a probíhají za každého počasí, účast je zdarma.

  • Kalendář jízd 2013

20.4. trasa Svitavská – odjezd 16.00

11.5. trasa Lidická – odjezd 17.00

15. 6. - trasa Slatina, večerní jízda – odjezd 20.00

27. 7. - trasa Svratecká, večerní jízda – odjezd 20.00

31. 8. - trasa Slatina, večerní jízda – odjezd 20.00

21. 9. - trasa Lidická – odjezd 17.00

5. 10. - trasa Svratecká – odjezd 16.00

 

Trasy jízd si můžete prohlédnout zde

Více informací o jízdách Brnem na kolečkových bruslích najdete zde

O zahájení cyklistické sezony v Brně si můžete přečíst zde

Klíčová slova: jízda, Brno, kolečkové, brusle, inline, sezóna

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.