14.12.2017 22:09


Brňané mohou přes Vánoce sportovat zadarmo

Autor: Radka Konečná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Každý, kdo rád sportuje, anebo se chce naučit něčemu novému, se může o letošních svátcích zúčastnit brněnských Dnů sportovišť. Pro návštěvníky akce, která se koná v posledním týdnu letošního roku, bude vstup zadarmo. Účastníci se budou moc zúčastnit nejrůznějších skupinových lekcí od parkour až po paddleboardy. 

Aquapark Kohoutovice

Aquapark Kohoutovice, relaxační část. Foto: Aquapark Kohoutovice

 

Brno – Vyzkoušet si jízdu na paddleboardu nebo se stát Mistrem Brna v jízdě na tobogánu mohou návštěvníci brněnských sportovišť v průběhu vánočních prázdnin. Dny sportovišť se letos uskuteční od 27. do 29. prosince a budou se konat na deseti různých sportovních areálech.

Akce se letos uskuteční potřetí, organizátorem je brněnská společnost Starez-sport. Návrh předložil Radě města Brna první náměstek primátora Petr Hladík, ten vyzval i vlastníky ostatních sportovišť, aby se události zúčastnili. „Nápad předkládám proto, aby lidé po Vánocích měli otevřená brněnská sportoviště a mohli si zajít zasportovat a užít si volný čas dohromady s celou rodinou,“ sdělil Hladík.

Do všech částí akce je vstup zadarmo, některá sportoviště ale předpokládají velký zájem, a tak organizátoři rozdělili program do několika bloků, na které se návštěvníci musí registrovat přes webové stránky Turistického informačního centra. „Největší zájem očekáváme u Aquaparku Kohoutovice a v areálu Kraví hora,“ tvrdí organizátor akce Martin Müller. Celý program i s výpisem povinně rezervovaných částí je k dispozici na stránkách akce. „Zatím máme informace ke dni 6. prosince a stav byl téměř z poloviny zaplněn,“ dodal Müller.

Kromě areálů společnosti STAREZ – SPORT, a. s., mezi které patří především bazény po celém Brně, se k události přidají Sportovní a rekreační areál Kraví hora, Stadion Sokola Brno I, Hudy lezecká stěna, Minigolf One nebo Sportovní areál Tesla Brno.

Na mnoha sportovištích bude pro návštěvníky nachystaný i doprovodný program, ten má za cíl jednak ukázat zájemcům netradiční sporty a zároveň vyzvat děti, aby se ke sportovním družstvům připojily. Například v Gymnastickém sále budovy Tělovýchovné jednoty Tesla se budou moci zúčastnit blokových hodin karate a ve stadionu Sokola Brno I si vyzkoušet hodiny parkouru. „Lekci povede zkušený trenér. Obsahem budou parkourová a gymnastická cvičení,“ uvedl zástupce manažera jednoty Tomáš Brouček.

S netradiční soutěží se účastníci setkají v Aquaparku Kohoutovice, kde se uskuteční Mistrovství Brna v jízdě na tobogánu. V Městském plaveckém bazénu Lužánky pak bude příležitost vyzkoušet si paddleboardy nebo vodní trampolíny. Volně otevřená budou pro účastníky Dnů sportovišť i některá kluziště, například Mobilní kluziště za Lužánkami. To bude zpřístupněné po celý den, tedy od devíti do osmi, kdy končí poslední blok. 

Klíčová slova: Sport, Vánoce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.