19.10.2019 22:57


Brňané mají curlingovou halu. Je teprve druhá v republice

Autor: Jiří Kašpárek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po Praze má svoji vlastní curlingovou halu i Brno. Stavba trvala šest týdnů, začalo se s ní v září.  „V Brně vítáme všechny sporty. Brňané a nejen oni si budou moci vyzkoušet tento zajímavý sport,“ sdělil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

O curling měla zájem široká veřejnost. Autor: Jiří Kašpárek

Brno – Nevyužívaná hala v areálu Nové Zbrojovky se proměnila v ráj pro fanoušky curlingu. V sobotu se otevřela teprve druhá curlingová hala v Česku. „Hlavním impulsem pro otevření haly byl loňský úspěch curlingu v olympijském parku,“ uvedl předseda spolku Curling Brno Lukáš Merta. Zatím jsou otevřené dvě dráhy. Třetí se k nim připojí v listopadu.

Areál je otevřený pro širokou veřejnost, časem by měl ale také sloužit profesionálům. „Plánujeme pořádat turnaje. Jeden mezinárodní bychom chtěli upořádat na začátku února,“ dodal Merta.

Curling má v Brně velkou tradici. První klub vzniknul v roce 1996. „Před tím jsme trénovali v Praze a Bratislavě. A když jsme pořádali turnaje, museli jsme stavět provizorní stadiony,“ sdělil Mirek Kubera z prvního curlingového klubu Brno. „Otevření haly je pro nás velký svátek. Doufáme, že to přiláká víc lidí. V Praze se počet curlerů ztrojnásobil, snad se něco podobného stane i tady,“ dodal Kubera.

Brňané si budou moci sport vyzkoušet každý den do konce dubna. Pak se hala po letní pauze znovu otevře v listopadu. „Moje manželka curling hraje a chtěla, abychom byli u toho,“ řekl Tomáš Pokorný, jeden z prvních návštěvníků. „Byl jsem na curlingovém soustředění v Praze, takže jsem si nenechal ujít příležitost, když se tu otevírá nová hala,“ prozradil další z účastníků Jan Drobný.

Klíčová slova: Brno, curling, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.