14.03.2014 14:59


Brazilec, Indonésanka nebo Gruzínka. Všichni mají rádi Česko

Autor: Erychlebová Daniela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti ze šesti zemí světa se v úterý večer sešli v tělocvičně Klácelových kolejí, aby svým českým protějškům představili svoje domoviny. Návštěvníci akce Cesta kolem světa za jeden večer si tak mohli například zatancovat brazilský tanec, ochutnat pravé čínské nudle nebo napsat svoje jméno v japonštině. 

Brno – Pod záštitou organizace AIESEC Brno, která zprostředkovává studentům stáže v zahraničí, předvedli svoje kulturní tradice stážisté z Brazílie, Indonésie, Gruzie, Číny, Filipín a Japonska. V typickém oblečení svého národa stáli vedle stolů, které zaplnili nejrůznějšími předměty a pokrmy, a vyhlíželi příchozí studenty. „Nechtěli jsme pořádat akci, kde budeme pouze vykládat o stážích a o tom, co děláme. Chtěli jsme udělat něco uvolněnějšího, aby si pak lidé mohli se stážisty popovídat,“ řekla organizátorka akce a členka AIESEC Brno Karolína Presová. Studentka z Indonésie u svého stolu. Foto: Daniela Erychlebová

Cestu do tělocvičny Klácelových kolejí si našly necelé čtyři desítky studentů. Se zahraničními stážisty se bavili převážně anglicky a ochutnávali při tom cizokrajné pochoutky. „Hodně jsem se těšil, až okusím něco nového. Už jsem tu stihnul ochutnat prasečí kůži. Znova si ji nedám, ale chtěl jsem to zkusit,“ svěřil se student politologie a žurnalistiky Michal Hahn. Pokud návštěvníci neměli zrovna na nic chuť, mohli se pokusit napsat svoje jméno v čínštině a japonštině nebo se zabavit s tradiční japonskou hračkou zvanou Kendama.

Zahraniční stážisté také představovali své země ostatním. Pomocí krátkých videí ukázali krásy svých domovin a vtipnou formou se pokoušeli podat důležitá fakta. Dokonce se jim podařilo při předvádění karnevalových tanců rozpohybovat diváky. 

Studenti, kteří přijeli do Česka na kulturní stáž, mají hodně společného. Většina bydlí v českých rodinách, chutná jim pivo a Češi jim připadají milí. „Českou republiku jsem si vybral kvůli její úžasné poloze ve středu Evropy. Je tady opravdu krásně. Chtěl jsem ale vidět sníh, a to se mi nepoštěstilo. Asi budu muset přijet ještě jednou,“ prozradil stážista z Brazílie Ricardo Ribeiro Camilo.  

Klíčová slova: Global village, AIESEC, Cesta kolem světa za jeden večer

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.