18.04.2014 15:21


Běžecký závod na Masarykově okruhu přilákal více než tisíc závodníků

Autor: Vašina Martin | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Běžet závod na deset kilometrů na závodním okruhu pro cestovní vozy? To se asi v Brně stát nemůže, řekla by si většina lidí. Projekt dvou atletických nadšenců s oficiálním názvem Masaryk run zdravotní pojišťovny 211 však 12.-13. dubna dokázal opak.

Brno - Dva ředitelé závodu, Tomáš Mokrý a Lukáš Olejníček (mistr republiky na 3 000 m překážek) přilákali na akci skoro tisícovku běžců nejen z České republiky. Původní záměr pořadatelů, dostat na okruh alespoň 500 lidí, byl již pár týdnů po začátku registrace překonán. Masaryk Run se tak hned prvním ročníkem dostal do společnosti největších jihomoravských běžeckých akcí.

Závod se těšil velké popularitě již od svého ohlášení, jak potvrzuje Mokrý v rozhovoru pro Blanenský deník: „Vidím velké rozdíly oproti závodům na Blanensku – co týče reakcí na sociálních sítích, rychlosti registrací, komentářů nebo nabídek pomoci. Od prvních dnů se lidé hlásí, že by chtěli být dobrovolníci, aniž bychom zveřejňovali nějakou výzvu. Píšou nám i zájemci z motosportu, což mě taky těší, že to není jen o běžcích.“

Celou akci připravovali pořadatelé zhruba tři měsíce. Nakonec čítal organizační tým necelých 50 lidí, většina z nich byli dobrovolníci. Hlavního závodu se nakonec zúčastnilo 987 běžců, startujících na desetikilometrové trati. Další menší tratě byly však připraveny i pro dětské účastníky. Celková návštěva, včetně fanoušků, se tak blížila 2 500 lidí. Na závod dorazli běžci z 16 zemí.

Běžci v první zatáčce závodu, Foto: Martina Olejníčková

Vítězem závodu se stal trochu překvapivě ukrajinský závodník Olexander Babaryka. Ten startoval již na půlmaratonu v Praze, v Česku však zůstal právě kvůli Masaryk runu. Lukáš Olejníček k tomu říká: „Nenabídli jsme mu žádné startovné, nešli jsme cestou placených hvězd. I přesto však na náš závod dorazil, čehož si ceníme.“ Na druhém a třetím místě skončili čeští běžci, Jan Kohut a Robert Míč.

Se závodem byla spokojena i jedna z účastnic, Daniela Fejtová: „Masaryk run se mi moc líbil. Běhat na okruhu kde normálně jezdí auta, to člověk nezažije každý den.“ 

Stejně tak si organizaci závodu pochvalovala i jedna z fotografek, Martina Olejníčková: „Myslím, že ředitelé závodu to zvládli parádně, na to že to byl první ročník. Dostat se na Masarykův okruh s možností fotit byl pro mě zážitek.“

Po úspěchu prvního ročníku pořadatelé plánují další. „Přesvědčili jsme se o tom, že trať včetně zázemí i parkování má opravdu mnohem větší kapacitu, teď jsme využili jen zlomek. Chceme pokračovat dalšími ročníky, líbí se nám i termín. Ale záleží na tom, jak se domluvíme s vedením Masarykova okruhu,“ uvedl ředitel Tomáš Mokrý pro oficiální web závodu. 

Klíčová slova: masaryk run, atletika, běh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.