17.03.2013 09:20


Berdych v Indian Wells na finále nedosáhl

Autor: Jakub Stejskal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tomáš Berdych si třetí turnajové finále v řadě nezahraje. Po úspěších v Marseille a Dubaji nestačil v semifinále BNP Paribas Open v americkém Indian Wells na Španěla Rafaela Nadala.

Indian Wells – Prestižní turnaj v Indian Wells zná svou finálovou dvojici. A Tomáš Berdych bohužel její součástí nebude. V semifinálovém zápase v noci na dnešek prohrál 4:6 a 5:7 s Rafaelem Nadalem. Ten hraje od návratu po více než sedmiměsíční přestávce, vynucené zraněním levého kolena, v oslnivé formě. Berdych tak nenaváže na své předchozí finálové úspěchy v Marseille a Dubaji.

Výsledek zápasu odpovídá jeho průběhu. Nadal byl po většinu duelu na kurtu lepší a hru ovládal. Berdych navíc nevyužil šance, které získal. Ve druhém setu poprvé Španělovi vzal podání a dostal se do vedení 4:3, ale Nadal ho následně vybojoval zpět a od té doby byl v zápase znovu dominantní.

Tomáš Berdych do finále nepostoupil. Autor: Petra Bartáková

Berdych, aktuálně držící šesté místo na žebříčku tenistů, je i přes porážku se svým výsledkem spokojený: „Byl to dobrý turnaj. Porazil jsem několik kvalitních hráčů a hrál jsem dobře,“ řekl český tenista serveru atpworldtour.com. Zároveň vyzdvihl své výkony z poslední doby: „Má hra je po několik posledních týdnů skutečně solidní. Ale stále se ji snažím vylepšovat,“ vyjádřil se Berdych. Následující turnaj ho čeká od středy v Miami.

Bývalý nejlepší tenista světa Nadal, který v současnosti drží na žebříčku páté místo, se ve finále BNP Paribas Open utká s Argentincem Juanem Martínem del Potrem. Zápas se bude hrát dnes v noci. 

Klíčová slova: Tenis, Berdych, Indian Wells, Nadal, turnaj

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.