11.04.2015 11:05

Benago vyhrálo v Brně i podruhé, o semifinalistovi rozhodne pátý zápas

Autor: Matěj Karmazín | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dva rozdílné poločasy charakterizovaly čtvrté čtvrtfinále Chance futsal ligy mezi Tangem Brno a Benagem Zruč nad Sázavou. Zatímco v prvním se hrálo především opatrně, ve druhém diváci viděli útočný futsal a devět branek. Tango celý zápas dotahovalo těsný náskok hostů. Otočit zápas se mu však i přes závěrečný tlak nepodařilo. Benago vyhrálo 7:5 a srovnalo stav série na 2:2. Rozhodující pátý zápas se bude hrát ve Zruči nad Sázavou ve středu.

Audio

Brněnský trenér Vlastimil Bartošek hodnotí utkání. V pozadí je slyšet bouřlivá oslava hráčů Benaga.

Autor: Matěj Karmazín

Brno – Série už nabídla tři odlišná utkání. Nejprve sedmnáctigólovou přestřelku, na jejímž konci se po pokutových kopech radovalo Tango. Ve druhém zápase uspělo Benago, které rozhodlo třemi góly v prvním poločase. A před týdnem ve Zruči nad Sázavou Brňané šokovali domácí hráče vysokým vítězstvím 11:5. Klíčovou roli sehrály dvě největší brněnské hvězdy Michal Belej a Radim Záruba, každá z nich zazářila hattrickem. Trenér Benaga Beni Simitči po třetím duelu hovořil o propadáku svého týmu. ,,Na tomto utkání by se dalo na trenérských kurzech ukazovat, jak hráč nemá hrát," uvedl pro web futsalové ligy.

Se vstupem svého týmu do čtvrtého zápasu však mohl být spokojený. Po opatrných pěti minutách, v nichž nechtěl žádný tým udělat chybu, zakončil pěknou kombinaci hostů Brahimi a Benago vedlo.Hráči Benaga bránili rohové kopy v nacvičeném postavení. Foto: Matěj Karmazín Stejný hráč trefil v desáté minutě tyč, poté si už začaly vytvářet šance i domácí. Velmi aktivní byl Radim Záruba, kterému ale v celém zápase chyběla přesnost v koncovce. Zaplněnou halu ve Vodově ulici mohla první půle trochu nudit, poslední minuta to však divákům vynahradila.

Nejprve osm vteřin před koncem poločasu vyrovnal Jan Havel, který po přihrávce Brůny obstřelil brankáře hostů na zadní tyč. Zdálo se, že týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu, ale opak byl pravdou. Ihned po rozehrávce sehrálo Benago rychlou akci, na jejímž konci překonal Kubíčka Marcel Rodek. Hosté to stihli vteřinu před koncem poločasu a vzali si vedení zpět. Trenér Tanga Vlastimil Bartošek nebyl s výkonem svého týmu spokojený. ,,První půli jsme prospali, naše odhodlání bohužel zůstalo v šatně," stěžoval si Bartošek.

Do druhého poločasu jako by nastoupily dva úplně jiné týmy, hrál se zajímavý futsal se spoustou šancí na obou stranách. Po chvíli měl první Záruba, ale Bezstarosti ho vychytal. Ve dvaadvacáté minutě krásně přehodil Kubíčka Capeta a Benago vedlo o dva góly. Hned za minutu ale vystřelil z dálky Cenek a vrátil Tango do hry. Capeta však s odpovědí neotálel a po jeho ráně z velkého úhlu vedli hosté 4:2.

Brňané poté opět měli více ze hry, akci Havla s Marešem zastavil na brankové čáře Amrani. Tlak domácích však začal přinášet nepřesnosti v jejich rozehrávce. Po jedné z nich běžel sám na bránu Capeta, ale tentokrát společně s Kubíčkem přehodil i bránu. Brněnský brankář se vyznamenal ve třicáté minutě, kdy fantastickým zákrokem překazil Capetovi střelu do odkryté brány a jistý hattrick.

Nápor Tanga sílil, ale Michal Belej zády k bráně patou minul a gólem neskončila ani jeho kombinace se Zárubou. Radovali se tak opět hosté, kombinaci z přímého kopu přesně zakončil Jakub Kiliján. Brňané zkusili hru bez brankáře a po dobré akci snížil na 3:5 Milan Svoboda. V pokračující power play ale domácí znovu chybovali a Jan Lištván trefil prázdnou bránu z vlastní poloviny. Svoboda sice vzápětí znovu dokázal snížit, ale na obrat už Tango nemělo.

Ve čtyřicáté minutě ještě do prázdné brány skóroval Amrani a dvě vteřiny před koncem upravil skóre na konečných 5:7 Martin Brůna. Beni Simitči po zápase uvedl, že jeho tým byl lepší a vyhrál zaslouženě. ,,Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Mužstvo ukázalo morálku, důležité bylo, že jsme ubránili Beleje a Zárubu," zmínil trenér Benaga. Oba týmy už netrpělivě vyhlíží rozhodující pátý zápas. ,,Štěstí vždy přeje tomu, kdo víc chce. Ve Zruči to zkrátka musíme být my," podotkl trenér Tanga Vlastimil Bartošek. Utkání, které rozhodne o postupujícím do semifinále, začne ve středu ve dvacet hodin.

FC Tango Brno - FC Benago Zruč nad Sázavou 5:7 (1:2)

Góly: 20. Havel, 23. Cenek, 37. a 38. Svoboda, 40. Brůna - 6. Brahimi, 20. Rodek, 22. a 25. Capeta, 34. Kiliján, 38. Lištván, 40. Amrani. Žluté karty: Záruba - Capeta. Rozhodčí: Honěk - Markovský, Zbožínek. Stav série: 2:2.

Tango: Kubíček (Bočánek) - Chadzidis, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Prokeš, Šidla, Belej, Záruba, Havel, Cenek. Trenér: Vlastimil Bartošek.

Benago: Bezstarosti (Stýblo) - A. Simitči, Rodek, Lištván, Brahimi, Amrani, Capeta, Dvořák, Kiliján. Trenér: Beni Simitči.

Klíčová slova: futsal, tango, brno, benago, play off