03.10.2015 11:32


Během za běžence. V Lužánkách závodí dobročinní sportovci

Autor: Markéta Chumchalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jindy tiché sobotní dopoledne v lužáneckém parku dnes rozezněla hudba z reproduktorů. Mezi stromy se před jedenáctou hodinou rozcvičují první sportovci. Vydali se společně na událost, kterou na třetí říjen naplánovala redakce studentského Radia R. Běžecký závod s názvem RRRun se organizátoři rozhodli uspořádat jako charitativní akci na pomoc válečným uprchlíkům.

Brno – Všichni fanoušci běhu se chystají na start. Někteří se již od srpna poctivě připravovali, aby bez problémů zdolali jednu ze dvou tras, kterou pro ně naplánovala studentská nezisková organizace Radio R. Za několik okamžiků odstartují. Kratší trasa je dlouhá čtyři a půl kilometru, delší varianta měří dvakrát tolik. Cílem akce je nejen pohyb na čerstvém vzduchu, ale především snaha podpořit výtěžkem ze vstupného řešení krize válečných běženců.

Na start se připravuje i redakce Radia  R

Podle mluvčího Radia R Tibora Vocáska se už s kolegy dlouho snažili vymyslet nějakou neobvyklou akci. „Závod jsme chtěli uspořádat z toho důvodu, že u nás v rádiu spoustu lidí rádo běhá, každopádně dobročinný cíl jsme akci připsali až podle aktuálních událostí,“ uvádí. Peníze utržené za vstupné přislíbili organizátoři Člověku v tísni. „Sbírka půjde na pomoc lidem přímo v Sýrii, kde to potřebují nejvíce,“ vypráví ředitel Rádia R Jakub Pavlík.

Událost letos pořádá Rádio R poprvé. „Nelíbilo se nám, jak se média zachovala k uprchlické situaci, která se kolem nás děje. Jakým způsobem to komentují a vyzdvihují převážně negativní názory. Jako největší nezisková studentská organizace ve Střední Evropě se snažíme dát najevo veřejnosti, že by to tak nemělo být,“ vysvětluje Vocásek, „Neměli bychom zapomínat na humánní hodnoty.“

Závodu se účastní i bývalá česká reprezentantka v běhu na 1500 metrů Saša Mateásková. „Vzhledem k tomu, že jsem delší dobu netrénovala, zvolila jsem raději kratší trasu,“ vypráví. Běh jí připadá jako skvělá příležitost pomáhat a zároveň jako dobrý nápad na kvalitní náplň sobotního dopoledne. Poté už se řadí za ostatními do zástupu, čekajícího na start. Pro vítěze připravili pořadatelé různorodé ceny. Nicméně dnes obzvlášť není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a podpořit tím řešení aktuálního sociálního problému. Nastala poslední příležitost utáhnout si tkaničky od bot. Připravit. Pozor. Start!

Klíčová slova: RRRun, Radio R, běh, Lužánky, Brno, běženci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.