29.09.2014 18:24


Běhám, tedy jsem

Autor: Filip Živný | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V létě se české ženy zapojovaly do Mých 5 kilometrů společnosti Adidas. Závod Mých 5 kilometrů byl přípravou na zářijový pražský Běh pro ženy, ale také snahou zpopularizovat běhání jako takové. Tváří projektu se stala Taťána Kuchařová, která motivovala začínající běžkyně internetovými spoty a sdílením dojmů z tréninku na sociálních sítích, k čemuž vyzývala i ostatní běžkyně. I když je již tři týdny po závodu, popularita běhu na pět kilometrů stále roste.

Účastnice výzvy běží petikilometrovou trasu. Foto: Filip Živný

Když v ranním slunci venčím psa, míhá se okolo mě stále více běžících dívek nabitých až podezřelou dávkou energie. Po návratu domů si na sociálních sítích všímám sdílení fotek z běhání a tras vyznačených na mapě. Trasy jsou z různých lokalit, jedno však mají společné, délku přibližně pět kilometrů. Nejde o nijak masovou záležitost, pokud ale budete dávat pozor, všimnete si toho taky.

Původním záměrem výzvy Mých 5  kilometrů byl letní trénink dívek na závod na pět kilometrů a sdílení dojmů z něho. Kampaň zahrnovala několik spotů a článků proložených reklamou na novou kolekci běžeckého oblečení, bez které si snad běhání nedokážeme ani představit. Projekt podpořila i Taťána Kuchařová která je jako vítězka Miss World 2006 symbolem krásy a kromě toho působí sympaticky. A také přesvědčivě. Kdo by nechtěl mít postavu a fyzičku jako nejkrásnější žena světa?

Po Běhu pro ženy, který se odehrál 6. září, kampaň utichla. Informace o projektu už na člověka nevybafnou při otevření prohlížeče. Naopak ukrývají se v zaprášených zákoutích internetu, odkud je musí zvídavý čtenář vydolovat jednu po druhé. Běhání pětikilometrových tras a zveřejňování zážitků pro ostatní běžecké nadšenkyně je však stále populárnější a žije si vlastním životem zcela mimo kampaň. Dívky i ženy sportují, dělí se o radost z aktivního relaxu a rozšiřují tento sympatický fenomén všude kolem sebe. Rekreační běhání tedy získalo úplně nové fanoušky, bez kterých by se jinak zřejmě muselo obejít.

Teď nezbývá než vymyslet něco podobného i pro muže. Navrhuji běh z hospody do hospody, přičemž budou muži soutěžit, po kolikáté zastávce již nebudou schopni sdílet své zážitky na sociálních sítích. Co vy na to?

Klíčová slova: běh, zdravý životní styl, Taťána Kuchařová, Adidas

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.