10.05.2012 02:07


Běh na Špilberk vyhrál Pánský klub

Autor: Tomáš Janota | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Družstvo Pánský klub včera zvítězilo v Běhu na Špilberk. Soutěž pro studenty středních a vysokých škol byla jednou z akcí oslavujících pětadvacáté výročí stipendijního programu Erasmus. Běhu se zúčastnilo devět týmů, které plnily nejrůznější úkoly spojené s vycestováním do zahraničí.

Brno Oslavy pětadvacátého výročí stipendijního programu Erasmus včera naplno propukly i v Brně. Jednou z pořádaných akcí byl Běh na Špilberk aneb cesta na zahraniční univerzitu. Soutěže pro středoškolské a vysokoškolské studenty se zúčastnilo celkem devět týmů.

Už od jedné hodiny odpolední vyrážela družstva postupně na start. Jejich úkolem bylo zvládnout při cestě na vrchol městského parku Špilberk sérii úkolů simulující cestu do zahraničí s programem Erasmus. Na každý úkol měla daná skupina desetiminutový časový limit. Po jeho vypršení bylo provádění úkolu ukončeno.

Na úvodním stanovišti měli členové skupiny správně zakreslit do slepé mapy státy, do nichž je možno se stipendijním programem vycestovat.

Následovala série zastávek, kde závodníci poznali, jak nelehkým úkolem je připravit si vše potřebné na cestu do zahraničí. Vyzkoušeli si trable provázející vyřízení povinných dokumentů a správné zabalení kufru. Zajímavou zkušeností pro běžce byla také komunikace s obyvateli cizí země, kteří nerozumí ani slovo v jiném jazyce. „Když na mne slečna v imaginárním obchodě spustila litevsky, tak jsem absolutně netušil, co mi chce říct,“ prozradil jeden z účastníků závodu Adam Vřeský. Stanoviště s litevsky mluvícími lidmi bylo pro většinu skupin nejzajímavější. „Docela jsme se pobavily, i když jsme jim nic nerozuměly,“ uvedla jedna z členek výhradně ženské skupiny.

Konec závodu byl spojen s poslední důležitou povinností studenta. Po příjezdu do cizí země je totiž potřeba dát rodičům vědět, že jejich děti jsou v pořádku. Na veliké pohlednice z celé Evropy tak mohl kdokoli napsat svůj vzkaz domů.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny ve večerních hodinách na akci Erasmus Birthday night. Nejlépe si s úkoly poradil tým „Pánský klub“, druhá byla skupina „Socky“ a třetí skončili „Kotlíci“. V duchu olympijského hesla vládla vesměs spokojenost i mezi poraženými. „I když jsme se neumístili na nejvyšších příčkách, stejně jsme s akcí byli spokojeni," dodali členové skupiny „Chytráci", jednoho z méně úspěšných družstev.

Klíčová slova: Špilberk, Erasmus, běh, zahraničí

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.