18.05.2012 14:59


Beatová síň slávy se opět rozrostla

Autor: Kateřina Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Pražská Lucerna se včera večer zahalila do rockového hávu. Do Beatové síně slávy tu slavnostně vstoupili tři nováčci - The Plastic People of the Universe v kategorii kapela, Roman Dragoun v kategorii osobnost a Vladimír Padrůněk jako osobnost in memoriam. Společně se svými hosty pak zahráli před početným publikem.

Moderátor přivítal v Lucerně fanoušky klasického rocku: „Jsem rád, že jsme se tu sešli v hojném počtu i přesto, že se dnes hraje hokejové čtvrtfinále". Ty, kteří dali přednost koncertu před hokejem, čekal opravdu netradiční zážitek. Umělci, jež se ve Velkém sále sešli, se totiž na pódiu běžně nepotkávají.

Skupina Abraxas; Autor: Kateřina Svobodová

Téměř pětihodinový koncert zahájila skupina Abraxas v čele s charismatickým zpěvákem Slávkem Jandou. Kromě chytlavé hudby zaujali členové kapely publikum různými maskami, které při vystoupení střídali.

 

Jan Holeček a Energit; Autor: Kateřina Svobodová

Jako druhá v pořadí vystoupila jazz rocková kapela Energit, jejíž bývalý člen, baskytarista Vladimír Padrůněk, byl zapsán do Beatové síně slávy v kategorii osobnost in memoriam. Osobitý ráz dával skladbám především nezapomenutelný hlas Jana Holečka, klávesisty a zpěváka v jedné osobě.

 

Přestávka; Autor: Kateřina Svobodová

Je libo piknik? Krátké přestávky mezi jednotlivými vysoupeními využívali návštěvníci k odpočinku a konzumaci přechlazeného piva.

 

The Plastic People of the Universe; Autor: Kateřina Svobodová

Dalším nováčkem v Beatové síni slávy se stala undergroundová skupina The Plastic People of The Universe. Na pódiu „Plastici" zavzpomínali na bývalého člena kapely a jednoho ze symbolů českého undergroundu Mejlu Hlavsu, který zemřel před jedenácti lety. Poté naplnili Lucernu tóny svých ponurých skladeb.

 

Publikum; Autor: Kateřina Svobodová

V publiku převažovali zástupci starší generace, ale i mezi mladými má český rock své příznivce.

 

Roman Dragoun; Autor: Kateřina Svobodová

Na závěr večera vstoupil do síně slávy zpěvák, skladatel a klávesista Roman Dragoun. „Mám radost, že mě posluchači vybrali. Budu se snažit dělat tomuto titulu čest," slíbil fanouškům. Při této příležitosti pokřtil svou novou desku s názvem Piano. Na pódiu zahrál společně s hosty - kapelami Progres 2, Futurum, His Angels a Michalem Pavlíčkem.

 

Fanoušci; Autor: Kateřina Svobodová

Konec koncertu byl poznamenán zprávou o výhře českých hokejistů nad týmem Švédska ve čtvrtfinále mistrovství světa. Skandování „Češi! Češi!" se mísilo se závěrečným potleskem a lidé v publiku si připíjeli na vítězství. 

Beatová síň slávy se letos otevřela již podeváté. Každoročně se rozrůstá o tři interprety, které vybírají v anketě posluchači Rádia Beat. Umělci musí působit na české rockové scéně minimálně pětadvacet let. V síni slávy jsou například skupiny Tři sestry, Arakain, Katapult nebo Visací zámek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Lucerna, The Plastic People of the Universe, Roman Dragoun, rock, Beatová síň slávy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Jaroslav Svoboda | 21. 05. 2012, 15:04
Kačenko pěkné! Akorát ten charismatický zpěvák Abraxasu byl Miroslav Imrich; Slávek Janda (brácha Petra Jandy z Olympicu) je sólový kytarista a kapelník. Sice taky občas zpívá, ale určitě jsi měla na mysli Imricha. Ale jinak dobrý, vzhledem k tomu, že v dobách největší slávy oslavenců jsi byla ještě na houbách :-).