23.03.2018 17:52


Baseballový tým Draci Brno zahajuje sezónu

Autor: Veronika Charvátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Letošní sezonu zahájí zítřejším zápasem basebalový tým Draci Brno. Utkají se na domácím hřišti s nizozemským týmem Curacao Neptunus Rotterdam. V pozici nadhazovače začne za Rotterdam Deigomar Markwell a za Brno Wesley Roemer, který se vrátil z Německa do týmu Draků. V letošní sezóně čeká Draky Brno spolu s reprezentačními zápasy celkem 60 utkání.

Baseballový stadion nacházející se v Komárově. Foto: Veronika Charvátová

Brno Oficiální začátek sezóny pro basebalový tým Draci Brno bude zítra ve 14 hodin na domácím hřišti v Komárově. Brněnští Draci zde odehrají první zápas sezóny s nizozemským týmem Curacao Neptunus Rotterdam. V minulé sezóně získal brněnský tým 21. titul české baseballové extraligy a je tak nejúspěšnějším klubem v České republice.

Hráči klubu Draci Brno odcestují 5. června na Pohár mistrů, kde se znovu setkají s týmem Neptunus. Pohár mistrů se totiž bude hrát právě v Rotterdamu. „Pro náš tým je vždy hlavním cílem vyhrát, cokoliv jiného je zklamání. Je to způsob, jak hrajeme, a jak vládneme baseballu,“ uvedl hráč Curacao Neptunus Rotterdam Diegomar Raymundo Markwell. Jejich tým loni podeváté vyhrál Evropský pohár. Brněnští draci je v této soutěži připravili o prvenství v roce 2012, kdy zvítězili nad rotterdamským týmem 1:0. „Zájem o baseball v České republice roste, přichází sem spousta mladých a talentovaných hráčů. Připadá mi, že kvalita baseballu v Evropě každým rokem stoupá,“ dodal Markwell.

Extraligová sezóna bude mít v základní části dvacet zápasů. Draci Brno mají letos na programu celkem šedesát utkání. „Jsme rádi, že tým Neptunus přijal pozvání a hráči přijeli do Brna. Baseball není v Česku profesionálním sportem, takže spousta našich hráčů si musí brát na výjezdy volno,“ informoval manager Draků Arnošt Nesňal. Před 14 dny se brněnští hráči vrátili z přípravného týdne, který strávili na Sicílii. „Myslím, že tento trénink bude klíčový pro herní pohodu. To ostatně uvidíme zítra na utkání,“ dodal Nesňal.

Do brněnského týmu se vrátil hráč Wesley Roemer. Z klubu Technika Brno přestoupil John Hussey, který bude nadhazovač a také trenér týmu draků. „Baví mě zastávat obě pozice – jak kouče, tak nadhazovače. Do budoucna bych se chtěl více věnovat vedení týmu. V České republice se cítím příjemně, plánuju tady už zůstat,“ sdělil nadhazovač a trenér Draků australského původu John Hussey. Novým členem české ligy je dvaadvacetiletý Američan Dondrei Hubbard, který je univerzálním hráčem s prioritou kečra.

Kariéru v klubu Draci Brno ukončil po loňském vítězném titulu v české baseballové extralize šestatřicetiletý zadopolař Karel Hrušovský. Tým opustili také Alexander Derhak, který odešel do klubu Hroši Brno a Terrell Joyce, který nyní hraje za Arrows Ostrava.

Klíčová slova: baseball, extraliga, Draci Brno, zahájení sezóny, Curacao Neptunus Rotterdam

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.