03.10.2017 17:07


Aukce dresů Komety vydělala téměř půl milionu korun. Podpoří vznik nového stadionu za Lužánkami

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Stejně jako po každé hokejové sezoně poděkovali i letos brněnští hokejisté fanouškům. Kometa Brno uspořádala aukci, ze které si mohli hokejoví příznivci odnést dresy z loňské mistrovské sezony. Výtěžek aukce je téměř 500 tisíc korun a částka poputuje na projekt Nový Zimák za Lužánky. Hokejový klub tak podpoří soukromé investory, kteří v budoucnu nový stadion zaplatí. 

 

BRNO –  V aukci dresů z loňské mistrovské sezony se vybralo téměř půl milionu korun, je tak v současnosti nejúspěšnější aukcí hokejového klubu. Výtěžek získá nadace Nový Zimák za Lužánky.  "Tak obrovskou částku jsme nečekali a jsme ohromeni," sdělila Ivana Drobiszová pracovnice marketingu klubu. O projektu multifunkční hokejové haly jednají členové Komety Group a města Brna již přes tři roky. "Hokejová hala za Lužánkami je aktuální téma, ale nemáme žádné konkrétní datum pro realizaci stavby," vyjádřil se tiskový mluvčí klubu Michal Chylík. 

V třítýdenní aukci se vybralo celkem 499 179 korun. Je to tak nejúspěšnější aukce, kterou Kometa Brno pořádala.  Každý dres začínal na částce symbolických 2 017 korun. Nejvýše vystoupala cena dresu útočníka Jana Hrušky z play off, který byl vydražen za 50 tisíc korun. 

V českém extraligovém prostředí se řadí na druhé místo hned za dražbou dresů Bilých Tygrů z Liberce z roku 2016.

Všechny peníze klub připíše na účet nadace Nový Zimák za Lužánky. Ta vznikla v loňském roce u příležitosti Hokejových her. Konání hokejových her má symbolizovat návrat do prostředí, kde se v roce 1946 hokej hrál. "Vstupné z Hokejových her se také připsalo na konto nadace, stejně tak po každém extraligovém zápasu Komety jde z výhry v hokejové tombole polovina na nadační fond," dodal Chylík. 

Novou hokejovou halu mají zaplatit soukromí investoři. „Město Brno pouze pomáhá klubu Kometa Group získat potřebné pozemky, ale nebude investorem výstavby nové hokejové haly. Poslední pozemky k výstavbě haly vyjednali zastupitelé města Brna se společností Eiskon Develop v dubnu letošního roku,“ okomentoval situaci mluvčí Brna Filip Poňuchálek. 

Od společnosti Eiskon Develop odkoupilo město Brno pozemky za 11 milionů korun. Jedná se o oblast u ulice Sportovní v blízkosti Bobycentra na místě, kde původně stál hokejový stadion. Pozemky se společností vyměnili za jiné na protilehlé straně ulice Sportovní, v hodnotě 65 milionů korun. Rozdíl částek společnost Eiskon Develop doplatila. "Ve vedení města jsme se zavázali, že pro stavbu stadionu vypořádáme majetkoprávní záležitosti pozemků, to se nám po řadě měsíců podařilo, teď je na řadě hokejový klub, s nímž budeme rádi jednat o dalších krocích," uvedl náměstek brněnského primátora Richard Mrázek. 

"Pokračování vývoje nového stadionu je teď na bedrech hokejového klubu, měl by dokončit realizační studii nové haly a pak projednat její financování," tvrdí Poňuchálek. Pro klub je téma nového stadionu velmi podstatné a snaží se ho řešit. "Prozatím opravdu nechceme sdělovat konkrétní datum realizace stavby, může to být za dva roky nebo za pět, ale věřím, že začneme stavět už brzy " uzavřel téma Chylík.

Hokejová stavba o kapacitě 12 tisíc diváků není jediná novota, která se pro oblast Ponavy chystá. Součástí vize na ploše asi čtyřiačtyřicet hektarů je i fotbalový stadion, rozšíření plaveckého stadionu o akvapark, velkokapacitní koupaliště a nová bytová výstavba. 

Klíčová slova: Brno, hokej, Kometa, stadion, Lužánky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.