19.03.2014 23:23


Aqualand Moravia: Adrenalin nebo hazard?

Autor: Vágnerová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Aqualand Moravia je moderním zábavním aquacentrem na jižní Moravě. Nabízí neotřelé vodní atrakce a extrémní adrenalinové zážitky. Už od jeho otevření ho ale doprovází kritika ohledně použitých materiálů a bezpečnosti tobogánů. Proto není nic lepšího, než se vydat na jeho návštěvu a zhodnotit situaci z vlastního úhlu pohledu. 

Pasohlávky  Moderní aquapark nedaleko Brna je v provozu od konce loňského července. Po celé republice nás do něj lákají billboardy s nadšenými a usmívajícími se návštěvníky. I já se svými pěti kamarády jsem se vydala za adrenalinovými zážitky do Pasohlávek, jen kdyby mě někdo vyfotil na atrakci, tak by můj vyděšený výraz jako reklamu rozhodně nepoužil.

První návštěvu aquaparku jsme stihli už v září, takže jsme měli možnost si vyzkoušet i venkovní atrakce a bazény. Tedy kromě tobogánu Abbys, na kterém se těsně po otevření zranila mladá dívka, ale nejednalo se o nic vážného. Podle mluvčí Michaely Ferencové má být pro letní sezónu opět zprovozněna. Vedlejší atrakce Boomerango byla skutečným adrenalinovým zážitkem, kdy při dojezdu z toboganu naberete neuvěřitelnou rychlost a zpomalí vás až protější stěna. Když má noha při druhé jízdě jen těsně minula hranu toboganu, tak jsem se rozhodla přejít do role diváka.

S přicházejícím šerem jsem se přesunuli do rozlehlé haly, kde mě až překvapilo, jak se jednotlivé atrakce proplétají a areál je využitý až do posledního centimetru. Některé tobogany vedou mimo budovu, a tak nabízejí krásný výhled. Neustále jsme běhali do schodů a zkoušeli opravdu všechny tobogany a skluzavky. Já jsem vynechala pouze obávanou Kamikadze. Opravdu prudký tobogan, bez jediné zatáčky, na který mají lidé nižší 160 centimetrů vstup zakázaný. Poprvé jsem viděla své chybějící centimetry jako výhodu.

Nejvíce mě překvapily zcela nevinně vyhlížející krátké skluzavky. Na vlnách Niágáry jsme si všichni zaskákali a při dojezdu k bolavému zadku přibyla ještě potlučená kolena a lokty. Na tříproudové skluzavce Race race jsem dopadla obdobně a mí kamarádi skončili celý metr za bazénem. Dojezdová dráha je opravdu krátká. Tyto dvě atrakce jsme opustili velmi rychle.

Další jízda byla na Supercrateru, který mírně připomíná trychtýř. Kroužili jsme na člunu a přibližovali se k otvoru, který vede do poslední části toboganu, ale před kterým následuje nečekaná otočka o 180 stupňů. Dojeli jsme v pořádku, ale už jsme nestihli varovat ostatní a jejich dojezd tak byl trochu bolestivý. „Supercrater je adrenalinovou atrakcí a splňuje všechny náležité certifikace pro svůj provoz,“ vyjádřila se Ferencová k otázce, zdali se nejedná o konstrukční vadu.

Největší úspěch u mě sklidil tobogan pro třímístné čluny, na kterém jsem trávila skoro celé odpoledne. Blue trio se jeví jako bezpečné a nabízí i zajímavý vizuální zážitek. Areál byl ve všední den liduprázdný, ani jednou jsme nemuseli čekat frontu na tobogan nebo nafukovací čluny. To se bohužel nedá říct o druhé návštěvě, která proběhla o víkendu v únoru. Na internetu si nejčastěji lidé stěžují na množství návštěvníků a nedostatek nafukovacích člunů, které jsou ale zároveň podmínkou pro sjezd na většině atrakcí.

Další návštěvu aquaparku zatím neplánuji, adrenalin mi nevadí, ale některé tobogany jsou opravdu extrémní a nevyvolávají u mě pocit bezpečí. Ke všem jsem přistupovala s náležitým respektem, stejně jako i ostatní návštěvníci areálu. Určitě bych doporučila před návštěvou prostudovat návštěvní řád Aqualandu Moravia, který je opravdu obsáhlý.

Klíčová slova: Aqualand Moravia, Pasohlávky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.