20.10.2011 09:47


Anketa: Zajímají se studenti o studentské volby?

Autor: Jakub Smutný | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pět nových studentských senátorů vzejde tento týden z voleb do akademického senátu brněnské fakulty sociálních studií. Na výběr mezi kandidáty již nezbývá mnoho času.

Brno Třináct kandidátů se uchází o pět míst ve studentské komoře Akademického senátu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Ostatní studenti mezi nimi mohou vybírat pouze do pátku, do jedné minuty po půlnoci, hlasovat mohou přes internet. Mají ale vůbec zájem ovlivňovat dění na fakultě?

 

Kateřina Šelerová. Foto: Jakub SmutnýKateřina Šelerová, 25 let, studentka veřejné politiky, Hradec Králové

Jsem tu teprve první rok, ale voleb jsem se zúčastnila. Hodně kandidátů mě oslovilo, tak jsem si zjistila víc o jejich programech a odvolila hned první den. Líbí se mi, že nespoléhají jenom na známosti, ale opravdu se snaží lidi ovlivnit tím, že vysvětlují, co chtějí změnit.

 

 

 

 

 

Pavel Bláha. Foto: Jakub SmutnýPavel Bláha, 21 let, student digitálních médií a environmentálních studií, Blatná

O volbách vím, dočetl jsem se o nich něco na Facebooku, ale zatím nevím, jestli volit vůbec budu. Nijak víc jsem se zatím o programy kandidátů nezajímal, tyhle vnitřní fakultní záležitosti jdou spíš mimo mne. A že bych kandidoval, to už vůbec ne. Teď nade mnou visí Damoklův meč v podobě opakování jednoho těžkého předmětu, tak bych asi nebyl moc perspektivní kandidát.

 

 

 

 

VVeronika Zemanová. Foto: Jakub Smutnýeronika Zemanová, 21 let, studentka sociologie a žurnalistiky, Brno

Volit nebudu, vůbec mě to nezajímá. Dostala jsem na fakultě nějaké předvolební letáčky, ale to je tak všechno, programy neznám. A nechci volit někoho jen kvůli tomu, že jsem si na jeho letáčku přečetla pár líbivých hesel.

 

 

 

 

 

Martin Bartkovský. Foto: Jakub SmutnýMartin Bartkovský, 22 let, student bezpečnostních a strategických studií a žurnalistiky, Děčín

Už jsem volil, jsem ale asi trochu zaujatý. Jedné koalici kandidátů jsem totiž natáčel a vymýšlel volební spot. Známe se z oboru, oslovili mě sami, před natáčením jsem si musel nechat vysvětlit jejich program. Byl mi sympatický, a tak jsem jim odevzdal i svůj hlas.

 

 

 

 

Miroslav Vlček. Foto: Jakub SmutnýMiroslav Vlček, 20 let, student politologie a žurnalistiky, Košice

Myslím, že studentská komora může spoustu věcí na fakultě ovlivnit, takže jsem volil. Hlavní roli při výběru pro mě hrálo osobní přesvědčení o tom, jakou schopnost prosadit se jednotliví kandidáti mají. Koketuju i s myšlenkou, že bych příště sám kandidoval, na druhou stranu mi celkem vyhovuje role žurnalisty jako strážního psa. Je lehčí hlídat a kritizovat než konat.

Klíčová slova: Akademický senát, studium, volby, fakulta sociálních studií

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.