02.05.2015 17:30


Anketa: Učí se studenti vysokých škol průběžně?

Autor: Ištvanová Kateřina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Zkouškové období pomalu začíná a vysokoškoláci se připravují na stres, který je v něm čeká. Jako každý semestr, většina z nich stráví několik dlouhých nocí se šálkem kávy nad učením.

Brno – S blížícími se zkouškami začínají někteří studenti vysokých škol pomalu pročítat své poznámky, aby zjistili, co se vlastně celý semestr dělo. Mají nyní vystaráno ti, kteří se připravovali pečlivě celý semestr? Studenti brněnských vysokých škol v anketě odpovídali na to, zda se učí průběžně.

Veronika Uhlířová, 24 let, Právo a právní věda, Masarykova univerzita, Brno

Veronika Uhlířová. Foto: Kateřina IštvanováUčím se průběžně, ale pouze na předměty, které mě zajímají a baví, jako třeba trestní právo. Vyučující nás zkoušejí také na seminářích, takže průběžná příprava je vhodná. Pokud však nemusím, tak se učím asi jen týden před zkouškami.

 

 

 

 

Viktor Kozubík, 23 let, Provoz techniky, Mendelova univerzita, Brno

Viktor Kozubík. Foto: Kateřina Ištvanová

Průběžně se neučím. Myslím si, že je to zbytečné.

 

 

 

 

 

Jan Trubák, 23 let, Elektronika a sdělovací technika, Vysoké učení technické, Brno

Jan Trubák. Foto: Kateřina IštvanováSkoro na každou hodinu musíme vypracovávat protokoly. Beru to jako průběžnou přípravu, proto se pak na závěrečné zkoušky nemusím tak moc učit. Také píšeme půlsemestrální testy, které nám pak od závěrečného učení značně odlehčí.

 

 

 

 

Tereza Madarászová, 21 let, Všeobecné lékařství, Masarykova univerzita, Brno

Tereza Madarászová. Foto: Kateřina IštvanováUčím se každý den. Někdy více, někdy méně, ale tak minimálně hodinu denně. Nevím o nikom, kdo by lékařskou fakultu zvládal bez průběžné přípravy, ale vím o lidech, kteří se učí mnohem víc než já. Bohužel se musím také hodně učit i ve zkouškovém období, protože učiva je opravdu moc. Na druhou stranu si vše pak mnohem déle a lépe pamatuji.

 

 

 

Barbora Kubová, 22 let, Mediální studia a žurnalistika a Sociální antropologie, Masarykova univerzita, Brno

Barbora Kubová. Foto: Kateřina IštvanováChtěla bych se učit průběžně, ale bohužel se mi to nedaří. Na začátku každého semestru si dávám předsevzetí, ale nakonec stejně vždycky píšu všechny eseje těsně před odevzdáváním a na zkoušky se učím na poslední chvíli. Nemám na to vůli, pořád to odkládám a místo učení prokrastinuji. Asi jako každý student.

 

 

 

Oldřich Peslar, 23 let, Právo a právní věda, Masarykova univerzita, Brno

Oldřich Peslar. Foto: Kateřina IštvanováNeučím se stoprocentně průběžně, ale tak, abych toho před testem neměl hodně. Myslím si, že když se člověk učí jen večer před zkouškou, tak si toho potom nezapamatuje tolik. Když se učím průběžně, tak mi toho v hlavě zůstane mnohem víc.

 

 

 

 

Dominik Chmelař, 24 let, Hospodářská politika a mezinárodní vztahy, Masarykova univerzita, Brno

Dominik Chmelař. Foto: Kateřina IštvanováPrůběžně se neučím, spíš nárazově večer nebo dva před zkouškou. Učil bych se častěji, ale zatím jsem to nikdy nepotřeboval. Samozřejmě jsem pak před testem ve stresu, ale to mě vybudí k lepším výkonům.

 

Klíčová slova: anketa, zkouškové, učení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.