04.05.2013 15:55


Anketa: Studenti si o letních prázdninách přivydělávají na vytouženou dovolenou

Autor: Eliška Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Zkouškové klepe na dveře a s ním i pro studenty příjemnější vidina letních prázdnin. Slunečné počasí, moře, pláž, odpočinek, večírky, festivaly. Několikaměsíční volno skýtá nepřeberné množství aktivit. Jak naložit s přebytkem volného času? Vysokoškoláci tráví prázdniny nejčastěji na brigádách, aby si na svou zaslouženou dovolenou vydělali dostatek finančních prostředků, a zbytek volna si jen užívali.

Brno – Povinnosti a starosti jarního semestru pomalu končí, většinu studentů čeká už jen úspěšné zvládnutí zkoušek. Ty jsou dobrým důvodem k pořádné oslavě, kterou započne vytoužené období prázdnin. Jak tráví letní volno studenti vysokých škol?

Kateřina Šrámková, 21 let, Regionální rozvoj, Mendelova univerzita, Brno

Během studia na gymnáziu jsem každé prázdniny jezdila s rodinou k moři, zbylý čas jsem se věnovala brigádě. Poslední dva roky jsem však letní volno strávila v zahraničí, jak pracovně, tak i studijně. Po maturitě jsem odjela na Maltu, kde jsem navštěvovala jazykovou školu a ve volném čase jsem cestovala po ostrově. Bylo to poprvé, co jsem byla někde sama v zahraničí a musím říct, že to byla opravdu skvělá zkušenost. Loni jsem se vydala poprvé pracovat do ciziny. Na prosluněné Mallorce jsem pobyla dva měsíce, nejdříve jako servírka, později jako au-pair. Letos plánuji strávit léto podobně. Jako studentka mám v dnešní době hodně možností a rozhodně stojí za to je využít.

 

 

 

Dominik Rusinko, 21 let, Hospodářská politika, Ekonomicko-správní fakulta MU, Ostrava

Snažím se hodně cestovat, poznávat nová místa. Jako student vysoké školy na to mám přes léto hodně času, což jako pracující mít nebudu. Každoročně část prázdnin pracuji, abych si vydělal na dovolenou a další zajímavé akce, které k létu neodmyslitelně patří. Na přelomu srpna a září jedu na školní kurz na deset dní do Chorvatska. Mým snem je podívat se do Norska. S přáteli výlet plánujeme, zatím je ale v rané fázi.

 

 

 

 

 

Berenika Nečasová, 20 let, Diplomacie, Vysoká škola ekonomická, Brno

Na letní prázdniny se tento rok obzvlášť těším. Budu mít po zkouškách, ničím se už nebudu stresovat a vyrazím si vydechnout od každodenních starostí do teplých krajin. Jako většina mých vrstevníků se vydám na několik hudebních festivalů, abych si mohla za poslechu svých oblíbených kapel zatančit pod širým nebem. Nevynechám ani klasickou dovolenou u moře s rodiči nebo mezisemestrální kurz v Itálii s přáteli. A snažím se najít na léto přivýdělek, abych se nemusela ohlížet na finance.

 

 

 

 

 

Alžběta Prokešová, 21 let, Anglický jazyk a literatura, Filozofická fakulta MU, Brno

Letos o prázdninách se chystám hlavně odpočívat. Oba semestry pro mě byly hodně náročné, a tak neplánuji žádnou akční dovolenou. Výjimkou je tradiční výlet s partou přátel na Vltavu, na který se celý rok těším. Na závěr plánujeme s přítelem zájezd na Mallorcu. Pokud mi vyjdou modelingové castingy, mohla bych se pracovně podívat do Asie, která mě velmi láká.

 

 

 

 

 

Jakub Hnát, 22 let, Mezinárodní vztahy a politologie, Fakulta sociálních studií MU, Brno

Moje prázdniny jsou vždy soubojem dvou prvků – utrpením při ranním vstávání v honbě za korunami a neskutečnou úlevou při jejich masivním utrácení o víkendu nebo dovolené. Léto pro mě tedy bývá každoročně pracovní, ale už jsem si zvykl. O to víc si pak užívám zasloužené volno, ať už někde na chatě s přáteli, nebo v rodném Brně na večírcích. Jakoukoliv snahu o ušetření peněz s chutí ignoruji a oháním se argumentem, že se dají vydělat vždycky. Kdy jindy by si měl člověk užívat naplno než právě teď – ve studentských letech.

 

 

 

 

Klíčová slova: anketa, letní prázdniny, dovolená, brigáda

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.