17.12.2013 13:34


Anketa: Studenti se shodují, s učením to o Vánocích přehánět nebudou

Autor: Miroslav Vozdecký | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studentům brněnských univerzit zanedlouho začnou vánoční prázdniny a nadcházející dva týdny volna pro ně mohou být ideální dobou k přípravě na blížící se zkouškové období.

Brno - Vánoce by měly být svátky klidu, míru a rodinné pohody. Pro mnoho studentů však představují období vhodné k doplnění restů a k přípravám na lednové zkouškové období. Hodlají se brněnští vysokoškoláci v průběhu svátků učit? 

 

Václav Kytner, 22 let, Strojní inženýrství (Vysoké učení technické), Tišnov

 

Letošní vánoční svátky si chci užít. Ve volných chvílích si dopřeji odpočinek, pohádky a cukroví. Hlavně ale načerpám pohodu, která se v období ponurých lednových a únorových dnů bude hodit. Když mi zbude chvilka času, věnuji ji učení, ale nebudu to nikterak přehánět.

 

 

 

 

Růžena Svobodová, 21 let, Anglický jazyk a literatura a Japanistika (Masarykova univerzita), Tišnov

 

Učit se budu, ale tentokrát to nebudu přehánět jako loni. To jsem se učila v podstatě pořád a vánoční atmosféra mě díky tomu dost minula. Letos se mi podařilo zvládnout většinu předmětů už v předtermínu, tak si to chci vynahradit.

 

 

 

 

Kristýna Hloušková, 21 let, Mediální studia a žurnalistika a Sociologie (Masarykova univerzita), Blansko

 

Zkoušek letos naštěstí moc nemám, takže si snad užiji i trochu těch Vánoc. Dala jsem si jeden předtermín, protože mám ráda zkoušky hotové co nejdříve. Na ten už se pilně připravuji. Jinak začnu až po Novém roce. Dám si čaj, vánoční cukroví a začnu se přemlouvat k učení. Kromě zkoušek mě čekají ale také různé výzkumy a seminární práce, které musím dopsat a ty rozhodně nepočkají.

 

 

 


Tomáš Pospíchal, 23 let, Informační technologie (Vysoké učení technické), Brno

 

Každoročně mám plán, že se o svátcích budu horlivě učit, ale nikdy mi to kvůli rodinným povinnostem nevyjde dle představ. V podstatě se většinou dostanu do takové vánoční pohody a pak vše doháním hned začátkem nového roku. Letos, respektive příští rok, tomu nebude jinak.

 

 

 

 

Tereza Koláříková, 21 let, Mediální studia a žurnalistika a Sociální práce (Masarykova univerzita), Brno

 

Pokaždé si říkám, že se učit budu a tentokrát bych to měla dodržet, protože mám zkoušky hned po Novém roce. Ale ne vyloženě na úkor vánoční pohody, spíš jen tak zlehka, aby se mi to moc nenahromadilo.

 

 

 

 

Václav Petrů, 20 let, Mediální studia a žurnalistika a Sociologie (Masarykova univerzita), Moravský Žižkov

 

O vánočních svátcích se učit moc nehodlám. Záleží však také na tom, jestli se mi povedly testy, které jsem před nimi psal a nebudu je opakovat. Zkoušky jsem si rozvrhl tak, že mi stačí se začít učit po Novém roce.

Klíčová slova: anketa, Vánoce, zkouškové období

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.