16.05.2011 13:58


Anketa: Studenti se dopují kávou, čajem i marihuanou

Autor: Petra Andrýsková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti při učení na zkoušky často sahají po různých podpůrných prostředcích. Je nějaký rozdíl mezi tím, na co spoléhají studenti na Masarykově univerzitě oproti jiným vysokým školám?

Přehrát audio

Audio

Autor: Petra Andrýsková.

Brno – Právě v těchto dnech začíná na většině českých vysokých a vyšších odborných škol zkouškové období. Na Masarykově univerzitě ho dnes zahajuje zápočtový týden, oproti tomu například na Vysokém učení technickém v Brně již mají někteří většinu zkoušek za sebou. Studenti se při učení snaží zůstat vzhůru dlouho do noci. Jaké prostředky používají pro to, aby neusnuli a úspěšně se naučili na testy?

Pavla Číhalová, 24 let, Vyšší odborná škola sociální OstravaPavla Číhalová. Foto: Petra Andrýsková.

Když se učím na zkoušky, piju kafe, ale to piju ve stejném množství, i když zkoušky nemám. Když chci co nejdéle vydržet vzhůru, piju hodně čaje. Ten obsahuje tein, který mě dokáže vybudit tak, že se mi nechce spát.

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Holeček. Foto: Petra Andrýsková.

Jiří Holeček, 20 let, Univerzita Tomáše Bati Zlín

Před zkouškou se snažím být dobře vyspaný a piju bylinkové čaje. Když je to zrovna takové veselé a nemůžu se pořádně vyspat, tak sáhnu po energetických nápojích, možná si dám kafe. Hlavní je ale spánek a bylinkové čaje.

 

 

 

 

 

Lenka Koblihová. Foto: Petra Andrýsková.Lenka Koblihová, 25 let, Masarykova univerzita Brno

Já jsem nikdy nic při učení nepoužívala. Hlavní je dobře se před zkouškou vyspat. Sem tam si dám kafe proti usnutí, ale jinak nic.

 

 

 

 

 

 

Roman Vývoda. Foto: Petra Andrýsková.Roman Vývoda, 22 let, Vysoké učení technické Brno

Ve zkouškovém období určitě používám podpůrné prostředky, jako je kafe, Red Bull, ginkgo biloba, ale i některé zakázané věci, jako je marihuana. S počtem je to asi tak, že kafe si dám třikrát denně a na noc jeden Red Bull.

 

 

 

 

 

 

Renáta Sýkorová. Foto: Petra Andrýsková.Renáta Sýkorová, 20 let, Masarykova univerzita Brno

Co se týče podpůrných prostředků, tabletky neberu, kafe jen střídmě, a to jen na chuť. Spíš to bude asi placebo efekt, než že bych si říkala, že teď si dám kafe, budu nabušená a pojedu celou noc. Spíš si uvařím konvici čaje, abych měla dost tekutin.  Ráda něco uzobávám, to aspoň zaměstná ruce. Cigára moc ne, to jen v nějakém stavu nouze, to moc nepodpoří, ale spíš dorazí. A energy drinky vůbec nemůžu, z toho se mi dělá zle.

Klíčová slova: zkoušky, studenti, podpůrné prostředky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.