14.03.2014 21:20


Anketa Sportovec Jihomoravského kraje 2013 má své vítěze

Autor: Peřinová Karolína | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Nejlepší sportovci Jihomoravského kraje si ve čtvrtek večer převzali své ceny. Sportovci získali ocenění celkem v sedmi kategoricíh. Hlavní cenu si odnesl cyklistický závodník Pavel Kelemen. Galavečera se zúčastnily i legendy českého sportu.

Audio

    Sympaťák sportovec Tomáš Hron popisuje, jak se dostal k thajskému boxu
         
    Autor: Karolína Peřinová

Brno – Sportovci z Jihomoravského kraje si ve čtvrtek večer odnesli ocenění hned v několika kategoriích. Cenu v hlavní kategorii Sportovec roku za rok 2013 převzal dráhový cyklista Pavel Kelemen. Cenu veřejnosti v kategorii sympaťák získal thaiboxer Tomáš Hron.

„Dnešek je oslavou práce nejenom sportovců. Dnešek je oslavou práce trenérů, učitelů a samozřejmě těch, bez kterých by těch sportovních výkonů nebylo možné dosáhnout, vašich nejbližších,“ zahájil slavnostní večer hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Hlavní ocenění Nejlepší sportovec roku Jihomoravského kraje za rok 2013 získal Pavel Kelemen. „Nečekal jsem to, ale určitě z toho mám radost. Úspěchy nejsou jen moje. Velké díky patří Dukle, trenérovi, celému týmu a hlavně rodičům,“  řekl ke svému vítězství dvaadvacetiletý cyklista Pavel Kelemen.

Porota složená z odborné sportovní veřejnosti nominovala sportovce celkem v šesti kategoriích. Vítěze jednotlivých kategorií pak vybrala komise expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií.

Jméno nejlepšího sportovce oznámil hejtman Michal Hašek. Foto: Karolína Peřinová

„Nejkrásnější byl první titul, protože v Praze v pětašedesátým jsme s bratrem všechny překvapili, i sami sebe,“ zavzpomínal dvacetinásobný mistr světa v kolové Jindřich Pospíšil při úvodu slavnosti, kde společně s cyklistou Janem Smolíkem diváky pobavili cyklistickou exhibicí.

Večerem provázela moderátorka Barbora Černošková. Divákům mezi předáváním cen chvíle zpříjemňovaly hudební vstupy. V sále Rotunda na brněnském výstavišti zahráli Hana a Petr Ulrychovi společně s Kateřinou Štruncovou. Michal Hašek dodatečně pěveckému duu předal Cenu Jihomoravského kraje. Tu zastupitelstvo uděluje osobnostem, které se zasloužili o dobré jméno kraje. „Jsem hrozně rád, že jsme tuhle cenu dostali ve sportovním prostředí a to z toho důvodu, že my sportovcům závidíme to, že jejich výkony jsou nějakým způsobem měřitelné. U nás je to trošičku jinak. Pro nás je důležité, že na nás lidi pořád chodí, toho si vážíme. To je naše hlavní cena a zároveň naše měřítko,“ řekl Petr Ulrych po obdržení ocenění z rukou hejtmana.

Cenu za celoživotní přínos jihomoravskému sportu předala sportovní gymnastka a londýnská olympijská vítězka Věra Růžičková. Cenu za přínos získali sportovní lékařka Drahuška Blahová, cyklistický trenér Miroslav Černohlávek, lékař Richard Kania, atletický trenér Josef Sečkář a in memoriam střelec Bronislav Bechyňský. Jako Nejlepší sportovní akci Jihomoravského kraje roku 2013 porota zvolila Mistrovství světa ve florbale žen.

V kategorii nejlepší seniorský tým zvítězil baseballový klub Draci Brno, kategorii nejlepší mládežnický tým vyhrál Aerobik Centrum Brno. Nejlepším handicapovaným sportovcem se stal reprezentant v cyklistice Ivo Koblasa, který se ovšem ceremoniálu nezúčastnil.

Největším sportovním talentem se stala Jitka Pešková. Juniorská mistryně světa ve střelbě na skeet, střelecké disciplíně zaměřené na přesnost, se předvedla také jako muzikantka a zahrála na cimbál.

Ocenění Sportovec sympaťák si odnesl thajboxer Tomáš Hron, kterého zvolili čtenáři Deníku Rovnost. „Teď už se asi za sympaťáka považovat budu,“ glosoval oceněný bojovník, jehož nejvážnějším zraněním za sportovní kariéru byl zlomený prst.

Klíčová slova: Sportovec roku, sport, ocenění

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.