13.12.2011 22:44


Anketa: Semestr končí. Jak jej hodnotí prváci na fakultě sociálních studií?

Autor: Olšar Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Volnost ve výběru předmětů. Přístup učitelů. Studijní obory. To jsou věci, které nejčastěji oceňují studenti prvního ročníku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Zvolené studium hodnotí před svým prvním zkouškovým obdobím kladně. A jsou rádi, že jim zbývá čas i na vlastní zájmy.

Brno V září přišli na brněnskou fakultu sociálních studií poprvé. Nyní je čekají zkoušky. Studenti prvních ročníků se na škole za tři měsíce rozkoukali a zjistili, zda je studium baví. V drtivé většině případů ano. Oceňují volný výběr předmětů, ale také to, že mají hodně volného času pro sebe.

 

Monika Nemcová. Foto: Jan OlšarMonika Nemcová, 19 let, Mediální studia a žurnalistika, Sociální antropologie

S obory, které jsem si vybrala, jsem velmi spokojená. Oceňuji volnou ruku při výběru předmětů podle mých zájmů. Na druhou stranu nechodím do školy příliš často, proto je pro mě těžké uspořádat si volný čas na učení. Ze střední školy jsem byla zvyklá chodit a připravovat se do ní každý den. Teď mám ale tolik volného času, že nevím, co s ním. Ani jak si učení naplánovat.

 

 

 

 

 

Adam Růžička. Foto: Jan OlšarAdam Růžička, 21 let, Psychologie

Hodně se mi libí přístup fakulty ke studiu v tom, že si můžu vybrat, čím se chci zabývat. Nejsem fixovaný na žádnou osnovu. Nevýhodou je, že je daleko menza. A protože bydlím až v Soběšicích, tak i dojíždění.

 

 

 

 

 

Kristina Zavala. Foto: Jan OlšarKristina Zavala, 20 let, Mediální studia a žurnalistika, Sociální antropologie

Obory mě zatím baví, ale nejsem si jistá, zda budou využitelné v budoucnu. Samozřejmě se ve studování předpokládá samostatnost, ale někteří vyučující ke studentům přistupují s tím, že už všechno znají a jenom si to opakují. To mi trochu vadí. Oproti střední škole je výhodou volnost v sestavování rozvrhu. Pak samozřejmě to, že se odjede z domu. V Brně je pestrý studentský život.

 

 

 

 

 

Ján Čiampor. Foto: Jan OlšarJán Čiampor, 21 let, Mezinárodní vztahy, Bezpečnostní a strategická studia

Na Masarykovu univerzitu jsem přešel z vysoké školy ze Slovenska a tady je to určitě lepší. Je tady více praktických předmětů i lepší přístup vyučujících ke studentům. Čekal jsem, že bude na fakultě více učení, ale mám jen čtyři zkoušky, takže se více flákám. Negativně hodnotím menzy, hlavně tu na Moravském náměstí.

 

 

 

 

 

 

Zuzana Wimmerová. Foto: Jan OlšarZuzana Wimmerová, 19 let, Psychologie

Konečně jsem našla něco, v čem se můžu vyžít, proto mě škola baví. Také tu jsou chytří a milí studenti i někteří učitelé. Mám rovněž čas na jiné zájmy, což je fajn. Ale už na střední škole jsem měla individuální plán, takže jsem si mohla svůj čas organizovat podle sebe. Velká změna to proto není. Jenom jsem myslela, že budu chodit častěji na párty, nakonec se mi však tolik nechce.

 

 

 

 

Klíčová slova: studenti, prváci, studium, učení

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.