01.04.2015 18:01


Anketa: První dubnový den se žertům nevyhneme

Autor: Humplíková Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti a pracovníci Masarykovy univerzity sdíleli své zážitky z aprílového dne. Napálit někoho 1. dubna může být pořádná legrace. Stačí vymyslet kreativní nachytání a na závěr oběti sdělit slůvko apríl. Podle knihovnice Blanky Farkašové šprýmů přibývá i v médiích, a je tedy čím dál těžší někoho převézt.

Brno – Téměř každý má nějakou příhodu spojenou s 1. dubnem. Někteří se stávají oběťmi těchto vtipů nebo se sami snaží pobavit na účet jiných. Studenti a pracovníci Masarykovy univerzity sdělili své zážitky z tohoto dne.

 

 

Barbora Roubalová, 22 let, studentka Fakulty sociálních studií  Masarykovy univerzity, Děčín

Když jsem byla malá, rodiče si ze mě udělali legraci a já jsem nechápala, co se stalo. Museli mi vysvětlit, že je tento den tradičně plný žertů, na jejichž konci lidé zakřičí „apríl“. Když jsem jim chtěla šprým další rok vrátit, popletla jsem to a místo apríl jsem vítězoslavně zvolala říjen, říjen.

 

 

 

Jaroslav Čuřík, 53 let, lektor Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno

Ještě jako redaktor Mladé fronty Dnes jsem měl možnost podílet se na aprílovém vydání o praskání brněnské přehrady. Měli jsme nachystané fotomontáže a ilustrační fotky kolony aut prchajících před potopovou vlnou. Vymysleli jsme fingované vyjádření primátora a odborníků. Prokazatelně se nám podařilo napálit přes tři sta lidí, kteří zděšeně volali na Povodí Moravy. Policisté dokonce provedli šetření pro šíření poplašné zprávy. Mám rád tvrdé kanadské žertíky, je ale důležité počítat s možnými následky. Naštěstí jsme v našich článcích nabádali k opatrnosti a snažili se zabránit panice, proto policisté vyšetřování zastavili.

 

 

 

Silvie Balášová, 23 let, studentka Podnikatelské fakulty VUT, Orlické hory

Ještě na základní škole jsme si se třídou udělali legraci z naší učitelky. Posbírali jsme všechny květiny z celé školy a naskládali je na její stůl. Některé květináče byly velké a těžké, takže přes ně nebylo nic vidět. Vypadalo to jako v pralese. Na závěr jsme na třídní knihu místo označení „6. A“ napsali „Kniha džunglí“. Učitelka se zasmála a zbytek hodiny jsme museli květiny zase odklízet, takže účel květináče splnily, neučili jsme se.

 

 

 

 

Blanka Farkašová, 39 let, knihovnice  Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno 

Konkrétní zážitek si nevybavuji, ale každým rokem je zajímavé sledovat, co se objeví v médiích. Novináři se předhánějí v tom, kdo napíše lepší a vtipnější aprílovou zprávu. Myslím si, že toho je v médiích v posledních letech mnohem více než dříve, a je tedy čím dál těžší někoho nachytat.

 

 

 

Petr Pouzar, 23 let, student Právnické fakulty Masarykovy univerzity, České Budějovice

Asi v patnácti letech byli mojí oblíbenou kapelou Linkin Park. Pravidelně jsem chodil na fanouškovské fórum a četl jejich zprávy. Právě 1. dubna členové skupiny vydali zprávu o rozpadu kapely. Komentáře pod článkem byly plné zlomených srdcí a žalu, pomalu to vypadalo, že z toho budou fanoušci skákat pod vlak. Ten den jsem si už dříve přečetl jiný nepovedený aprílový článek, díky kterému jsem tomu neuvěřil.

 

 

 

Johanka Waldhansová, 22 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno

Jednu příhodu si pamatuji úplně přesně. Můj otec mě jako malou vzal do náruče a předstíral, že mě chce shodit dolů z balkónu v desátém patře. Tvrdil, že nejsem jejich dítě, už mě nechtějí a jednoduše mě hodí dolů. Byla jsem hrozně vyděšená a začala jsem panikařit. Vím, že by mi neublížil, ale jako malá jsem se opravdu vylekala.

 

 

 

Jakub Fučík, 27 let, učitel Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Humpolec

Jako dobrovolný hasič jsem připravil falešnou nesmyslnou příručku o chování v krizových situacích. Příručka byla poměrně věrohodná a až po několika stranách jsem na konci upozornil, že se jedná o vtip. Rozeslal jsem ji pod falešnou identitou svým známým. Jeden z nich nejspíše brožuru nedočetl a rozhořčeně si obratem v e-mailu stěžoval, na co všechno v Česku plýtvají úředníci penězmi. 

Klíčová slova: apríl, zážitek, žert, šprým, vtip, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.