10.05.2011 09:26


ANKETA: Prvákoviny zaujaly jen některé studenty

Autor: Kateřina Dlabačová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Zjednodušili si studenti nástup na vysokou školu tím, že se zúčastnili Prvákovin, které mají pomoci s úspěšným a bezproblémovým zahájením studia?

Brno − Nástupu na vysokou školu se studenti často obávají. Prvákoviny jim mají pomoci začlenit se do vysokoškolského kolektivu a neztratit se v kvantu informací, které se pojí s nástupem na univerzitu. Součástí Prvákovin je nejen informační brožura, ale i různé seznamovací kurzy a akce. Zúčastnili se jich studenti a ulehčili si tím začátek studia?

 

Zuzana Mikulášková. Foto: Kateřina Dlabačová.Zuzana Mikulášková, 21 let, studentka politologie a historie, Brno

Prvákovin jsem se zúčastnila a musím říct, že jsem moc ráda. Budoucím prvákům to vřele doporučuji. Poznala jsem tam lidi ze svého, i z jiných oborů a díky tomu jsem si první dny vysokoškolského života nepřipadala tak sama mezi novými tvářemi. Dozvěděla jsem se dost užitečných rad a informací ohledně fungování fakulty a průběhu studia. A hlavně, dva dny jsem se skvěle bavila.

 

 

 

 

 

 

Anna Kyjánková. Foto: Kateřina Dlabačová.Anna Kyjánková, 20 let, studentka žurnalistiky a environmentálních studií, Brno

Četla jsem časopis Prvákoviny a musím říct, že se mi moc líbil. Byly v něm užitečné tipy a rady, jak začít se studiem na vysoké škole a na co si dát pozor. Na kurz Prvákovin jsem ale nejela, protože se mi zdálo, že to bylo spíš pro studenty, kteří nejsou z Brna a nikoho zde neznají. A navíc to bylo setkání mnoha oborů a já se nepotkávám prakticky s nikým, kdo by nestudoval to samé co já.

 

 

 

 

 

Daniel Dvořák. Foto: Kateřina Dlabačová.Daniel Dvořák, 22 let, student politologie, Brno

O Prvákovinách jsem sice slyšel, ale nikdy jsem se nezajímal, co to vlastně je a jaký mají cíl. Stejně tak jsem nezamýšlel, že bych se jich zúčastnil. Časopis Prvákoviny také pořádně neznám a nikdy jsem ho nečetl. Zdá se mi, že jsem nástup do prvního semestru zvládl i bez nich a nijak ztraceně jsem se necítil.

 

 

 

 

 

Kateřina Böhmová. Foto: Kateřina Dlabačová.Kateřina Böhmová, 21 let, studentka filosofie, Třebíč

Na Prvákoviny jsem se přihlásila, protože jsem neznala nikoho, kdo by šel na filosofii stejně jako já. Na kurzu jsem se seznámila s mnoha lidmi a strávili jsme spolu dva dny plné legrace a her. Byl tam se mnou i jeden kluk, který nastupoval na stejný obor. Právě díky němu jsem se potom, první den semestru, necítila tolik ztracená. Určitě bych Prvákoviny doporučila každému, kdo má strach z prvního dne a chce se dozvědět vše o začátcích na vysoké škole.

 

 

   

 

 

Petr Gongala. Foto: Kateřina Dlabačová.Petr Gongala, 23 let, student politologie, Ostrava

Nikdy jsem se Prvákovin nezúčastnil, ale samozřejmě jsem o nich slyšel. Ovšem vůbec neznám celý koncept. Nevím, z čeho se skládají. Co to je za akce, kdy se konají a kdo je pořádá. Dá se říct, že jsem se o tomto projektu nikdy s nikým nebavil, takže jsem neměl možnost dozvědět se něco víc.

 

 

 

 

Klíčová slova: Prvákoviny, začátek studia, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.