25.02.2015 10:34


Anketa: Proč se studenti rozhodují pro Fakultu sociálních studií?

Autor: Martina Vrtělová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Poslední den v únoru je také posledním dnem, kdy si mohou zájemci o vysokoškolské studium podat přihlášku na Masarykovu univerzitu. Fakulta sociálních studií se řadí mezi ty, které nemají o uchazeče nouzi. Na otázku, proč je tolik oblíbená a co láká adepty ke studiu na této fakultě, odpovídají její současní studenti.

Brno - Loni si na Fakultu sociálních studií podalo alespoň jednu přihlášku sedm a půl tisíce adeptů, přijímacím řízením úspěšně prošly dva tisíce uchazečů. Ti, kteří se rozhodli jít k zápisu, slyšeli na dobré reference, chtěli si užít studentského Brna, nebo šli za vytouženým oborem.

 

Veronika Wichová, 20 let, Sociologie, Environmentální studia

Veronika Wichová

Chtěla jsem studovat v Brně, protože toto město mám raději než třeba Prahu.  Fakulta sociálních studií má dobrou pověst, říká se o ní, že je to těžší škola, na které se člověk doopravdy něco naučí a při pracovních pohovorech má pak výhodu, že získal diplom právě tady.

 

 

 

 

 

 

Vojtěch Žák, 24 let, Mediální studia

Vojtěch ŽákKdyž jsem se hlásil na vysokou školu, věděl jsem, že se chci živit psaním, proto jsem mířil na žurnalistiku. Přihlášku jsem podával do Brna, do Prahy a na pár dalších univerzit, dostal jsem se všude. Pro Brno jsem se nakonec rozhodnul, protože je blízko mému rodnému městu, protože tu mají dobré služby a líbí se mi budova fakulty. Neměl jsem nejmenší tušení, kdo všechno tu studoval žurnalistiku či jaké kapacity jsou mezi brněnskými profesory, jen jsem věděl, že Masarykova univerzita má solidní jméno.

 

 

 

 

Daniel Hrabec, 22 let, Environmentální studia, Veřejná politika a lidské zdroje

Daniel HrabecNa fakultu jsem se dostal náhodou. Studoval jsem ekonomku, ale nebyl jsem se svým výběrem spokojený, proto jsem začal hledat alternativu. Kamarád mi doporučil tuto školu, jinak bych jí asi nevěnoval pozornost. Zaujal mě netradiční obor humanitní environmentalistika, přišel mi atraktivní a jedinečný. Teď jsem rád, že jsem se o Fakultě sociálních studií dozvěděl.

 

 

 

 

 

 

Denisa Lakomá, 21 let, Psychologie

Denisa LakomáVěděla jsem, že chci studovat psychologii, a protože pocházím z Brna, chtěla jsem ve městě zůstat. Měla jsem dvě možnosti: buď tento obor studovat na Fakultě filosofické, nebo Sociálních studií. Pro druhou variantu jsem se rozhodla díky pozitivním referencím, které jsem získala od svého okolí. Studoval tu můj bratr i jeho žena, a mí známí, kteří psychologii už vystudovali, také doporučovali tuto fakultu jako lepší variantu. Zašla jsem na den otevřených dveří, zúčastnila se přednášky, a protože mi prostředí i vyučující byli sympatičtí, podala jsem přihlášku sem.

 

 

 

 

 

 

Dan Hammer, 24 let, Sociologie, Sociální antropologie

Dan HammerUž na střední škole jsem se zabýval sociologií a chtěl jsem se jí věnovat do hloubky. Zvažoval jsem různé školy, ale Fakulta sociálních studií se mi zamlouvala nejvíc. Studium mě podněcuje k přemýšlení a práci, jsem proto rád, že jsem tehdy získal dobré doporučení starších přátel, kteří už měli se studiem na fakultě zkušenosti.

 

 

 

 

 

 

Lajos Valent, 23 let, Evropská studia, Mezinárodní vztahy, Energetická bezpečnost

Lajos ValentMám rád historii, ale studium čistě historického oboru na Filosofické fakultě by mi nevyhovovalo, zřejmě bych nenašel uplatnění. Proto jsem se rozhodl studovat evropská studia, poté i mezinárodní vztahy a energetickou bezpečnost. U nás na Slovensku se bohužel nevyučují tak kvalitně, proto jsem hledal jinde. Brno není příliš daleko od mého bydliště, navíc jsem na něj slyšel jen samé kladné ohlasy, že je to dobré studentské město.

 

 

 

 

 

Adam Klocek, 21 let, Psychologie, Filosofie

Adam KlocekNejdřív jsem chtěl studovat filosofii, ale ta se mi nezdála jako dostatečně praktický obor. Proto jsem se rozhodl pro psychologii, která je podle mě praktickou filosofií v mezilidských vztazích. Nakonec jsem se stejně přihlásil i na filosofii. Do Brna jsem šel studovat proto, že je blíž Opavě než Praha, a že mi přátelé, kteří tu absolvovali psychologii, Brno doporučovali pro větší profesionalitu profesorů.

 

Klíčová slova: FSS, přihláška ke studiu

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.