18.10.2014 11:09


Anketa: Pro studenty je fastfood nouzovým řešením

Autor: Michaela Hořínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Fastfood znamená rychlé řešení hladu. Během pár minut může člověk uklidnit svůj kručící žaludek. Nestojí ho to velkou námahu a v mnoha případech ani moc peněz. Častí konzumenti rychlého občerstvení za to ale platí nadváhou a zdravotními komplikacemi. Obezita se týká stále většího počtu lidí, nevyhýbá se ani mladým a dětem. Velkou zásluhu na tom má právě špatná strava a fastfoody. 

Brno – Ve většině zemí světa je šestnáctý říjnový den Světovým dnem výživy. Pozornost neziskových organizací se zaměřuje na hladovějící z chudých oblastí, zároveň ale i na opačný extrém – na lidi z vyspělých zemí, kteří žijí nezdravě a přejídají se. Do rizikové skupiny můžou patřit i studenti. Ať už v zápalu plněních školních povinností nebo ve víru večírků, fastfoody pro ně bývají lákavým místem k nasycení žaludků. Ptali jsme se brněnských studentů, jak často využívají rychlého občerstvení.

 

Zdeněk Forman. Foto: Michaela HořínkováZdeněk Forman, 20 let,  Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity

Ve fastfoodech nejím skoro nikdy, jen ve výjimečných případech, když jsem například někde ve městě a mám hlad.

 

 

 


Sabina Trčálková. Foto: Michaela HořínkováSabina Trčálková, 19 let, Provozně ekonomická fakulty Mendelovy univerzity

V rychlém občerstvení jím úplně minimálně. Většinou jen s přítelem – on si objedná a já si od něj párkrát kousnu. Než abych chodila do fastfoodů na oběd, tak si raději koupím v obchodě celozrnný rohlík a něco k tomu.

 

 

 

Dušan Kováčik. Foto: Michaela HořínkováDušan Kováčik, 21 let, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity

Ve fastfoodu jím pravidelně jednou týdně. Každý čtvrtek jezdím vlakem domů a vždycky se stavím do vietnamské prodejny na tortilu, kterou si pak beru na cestu. Je to pro mě nejrychlejší a poměrně levné řešení. 

 

 

 


Christine Klauszová. Foto: Michaela HořínkováChristine Klauzsová, 21 let, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity

Do fastfoodů chodím výjimečně.  Například když se odněkud vracím v noci a je to jediný otevřený podnik, kde se dá najíst. Ve fastfoodech mi ani příliš nechutná. Obědy si většinou vařím sama, nebo vaří někdo ze spolubydlících.

 

 

 

Jakub Peschel. Foto: Michaela HořínkováJakub Peschel, 22 let, Fakulta informatiky Masarykovy univerzity

Ve fastfoodech se stravuju velice málo, maximálně tak dvakrát za měsíc. Většinou jím v menze, jen když jsem někde ve městě a potřebuji se rychle najíst, využiju možnosti rychlého občerstvení.

 

 

 


Markéta Šafaříková. Foto: Michaela HořínkováMarkéta Šafaříková, 24 let, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity

Z rychlého občerstvení jím jenom kebab, na tom fakt ulítávám. Ale to si dovolím jen jednou nebo dvakrát za měsíc, když mám chuť. Obědy si jinak vařím, ani do menzy nechodím. 

 

 

Klíčová slova: fastfood, studenti, strava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.