11.04.2013 15:26


Anketa: Přiznání studentů Masarykovy univerzity jsou vtipná, důvěryhodně ale nezní

Autor: Martin Svoboda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Na facebookové stránce s názvem Přiznání MUNI uveřejňují studenti doznání ze svého působení na Masarykově univerzitě. Zatímco někteří se příspěvky svých kolegů baví, jiní studenti fenomén prvních dubnových dnů ignorují nebo kritizují.

Brno – Na facebookovém profilu s názvem Přiznání MUNI se v těchto dnech objevují anonymní příspěvky studentů ze života na Masarykově univerzitě. Více než šestnáct tisíc fanoušků má možnost číst kuriózní historky, které by si jejich autoři za normálních okolností nechali raději pro sebe. Správci profilu však nepublikují všechna přiznání. „Jedno přiznání jsem napsal, ale administrátoři mi ho neuveřejnili,“ řekl student lékařské fakulty Vojtěch Brázdil. Názory studentů Masarykovy univerzity se různí. Zatímco někteří se doznáními baví, jíní je ignorují nebo rovnou kritizují.

Více o přiznáních si můžete přečíst zde.

Vojtěch Brázdil, 22 let, student lékařské fakulty

K Přiznání MUNI jsem se dostal oklikou. Nejdříve jsem na facebooku narazil na stránku přiznání jedné pražské fakulty. Až poté jsem zjistil, že existuje něco podobného i pro studenty naší univerzity. Jednotlivým přiznáním moc nevěřím. Pochybuji, že by se na přednáškách dělo tolik šíleností, jaké studenti popisují. Sám jsem jedno přiznání napsal, správci stránky mi ho ale neschválili.

 

 

 

 

 

Andrea Tomanová, 22 let, studentka pedagogické fakulty

Stránku s přiznáními jsem na sociální síti zahlédla. Moji přátelé na některé příspěvky odkazovali nebo je dokonce sdíleli, já jsem ale spíš na druhé straně barikády. Přiznání jsem nečetla a prakticky je ignoruji. Ale je možné, že se na ně někdy v budoucnu podívám.

 

 

 

 

 

 

Klára Jindrová, 25 let, studentka fakulty sociálních studií

Vím jen zběžně, o čem je řeč. Teprve včera jsem zahlédla stránku s přiznáními studentů Českého vysokého učení technického a letmo ji prošla. Předpokládám, že příspěvky studentů Masarykovy univerzity se budou nést v podobném, ne-li stejném duchu.

 

 

 

 

 

 

Lukáš Uhrík, 20 let, student přírodovědecké fakulty

Nemám o celé věci dobré mínění. Ve velké části přiznání se řeší hlouposti, v posledních dnech jsou navíc hodně přehnané a rozhodně nepodporují studentského ducha jednoty. Spíše vyvolávají nikam nesměřující a zbytečné hádky. Pocházím ze Slovenska a výroky na adresu slovenských studentů mi nebyly zrovna po chuti. Nelíbily se mi ani přiznání týkající se ostatních zahraničních studentů nebo komplexu nadřazenosti u budoucích právníků.

 

 

 

 

Jiří Knotek, 22 let, student právnické fakulty

Facebookovou stránku Přiznání MUNI jsem objevil díky internetovému článku, který pojednával o jejím zakladateli. Příspěvky nyní sleduji poměrně často, jelikož čekám, kdy se objeví moje přiznání. Celkově tento nápad považuji za velmi dobrý. Některé přiznání mě opravdu pobaví, ačkoliv většina z nich nemá podle mě s realitou nic společného.

 

 

 

Klíčová slova: přiznání muni, anketa, masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.