10.03.2015 11:47


Anketa: Přivydělávají si studenti během studia brigádou?

Autor: Šibor David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pro mnoho studentů začíná studiem na vysoké škole nová etapa. Musí si zvykat na život bez rodičů, a to sebou mimo jiné nese hospodaření s penězi. A to může být během semestru obtížný úkol.

Brno – Strava, věci ke studiu, koníčky, zábava a další věci, které patří k vysokoškolskému životu, stojí relativně hodně peněz. Někteří studenti jsou finančně závislí na svých rodičích, jiní si během studia přivydělávají brigádou. Brněnští studenti odpovídali na otázku, jestli při studiu stíhají i pracovat. 

 

Hedvika Vurbalová, 21 let, Brno, studentka Fakulty sociálních studií 

Hedvika Vurbalová foto: David ŠiborMně posílají peníze rodiče, ale také mám brigádu. Pracuji v knihkupectví. Do práce chodím tak, aby mi nenarušovala průběh studia. Pracovní doba se mi liší podle domluvy se šéfem. Někdy v práci strávím téměř celý týden včetně víkendu, ale někdy tam jsem pouze dva nebo tři dny v týdnu. Myslím, že brigáda v knihkupectví se dá pěkně skloubit se studiem.

 

 

 

 

Tomáš Hošek, 21 let, Olomouc, student Fakulty sociálních studií 

Tomáš Hošek foto: David ŠiborBěhem studia nepracuji. Na brigádu chodím pouze o letních prázdninách. Během roku, kdy jsem tady v Brně, mi stačí peníze od rodičů.

 

 

 

 

 

Markéta Pelánová, 22 let, Krhov, studentka Vysokého učení technického

Markéta Pelánová foto: David Šibor

Při studiu žádnou brigádu ani práci nemám. Rodiče mi dávají relativně hodně peněz, které mi stačí jak na povinnosti, tak také na mimoškolní aktivity, které ke studentskému životu patří. Myslím, že při mém oboru se ani pracovat nedá. I bez toho, abych chodila na brigádu, mám co dělat, abych školu časově zvládala. Někteří mí spolužáci sice pracují během studia, ale je jich relativně málo.

 

 

 

 

Dan Kresa, 22 let, Brno, student Fakulty sociálních studií 

Dan Kresa foto: David ŠiborPracuji, navíc mám živnost. Takže toho mám relativně hodně. Ale nestojím pouze na vlastních nohou a rodiče mi nějaké finance přispívají. Dělám v Pivní lékárně a v Pivních klenotech. Prvně jmenovaná práce je pivotéka a druhá je e-shop s pivy.

 

 

 

 

 

David Šádek, 22 let, Brno, student Fakulty sociálních studií 

David Šádek foto: David ŠiborAno, při studiu pracuji. Mám brigádu v knihkupectví. Obvykle pracuji tři dny v týdnu. Denně jsem v práci šest, ale také i dvanáct hodin, to se odvíjí podle toho, kdy musím být ve škole. Vyhovuje mi, že si můžu zařídit pracovní dobu podle studia. Mám tedy flexibilní pracovní čas. Do práce jdu třeba ráno, během dne musím jít do školy, pak se do práce ještě vracím. Výdělek z knihkupectví mi ale nestačí k tomu, abych se uživil sám. Asi jako většinu studentů i mě rodiče finančně podporují.

Klíčová slova: anketa, studium, brigáda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.