08.03.2017 10:27


Anketa: Přehradu mám spojenou s cyklistikou a pivem, za lyžováním vyrážím jinam

Autor: Eliška Pospíšilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Lyžování je jedním z nejatraktivnějších a také nejběžnějších zimních sportů. V okolí Brna jsou možnosti, kam vyjet za sněhem, město samo však sjezdovku nemá. Koncem minulého století se lyžovalo ve Wilsonově lese, sjezdovka ale byla zrušena. Podle podnikatele Pavla Trčaly brněnským lyžařům tato možnost chybí.

Brno – Sjezdovka v prostředí Brna je snem podnikatele Pavla Trčaly. Jeho snahu zároveň podporuje více než dva tisíce lidí, kteří podepsali petici za novou lyžařskou sjezdovku v Brně. Trčala tvrdí, že kopec Chochola u brněnské přehrady je ideálním místem, především kvůli snadné dostupnosti vody pro zasněžování a blízké poloze k městu. Kromě veřejnosti by sjezdovku mohly využívat školy pro výuku. Jaké jsou názory Brňanů, jsme se ptali v ulicích města.

Účastník ankety pan Michal Zeman. FOTO: Eliška PospíšilováMichal Zeman, 38 let, grafik, Brno

V mládí jsem lyžoval velmi rád a často. Poslední dobou mě však lyžování vůbec neláká a do prostředí Brna mi nesedí. Myslím, že na přehradě není ani pořádný svah. Mírnější kopec by mohl být vhodný pro výuku dětí, žádný ekonomický potenciál v tom ale nevidím a obecně mi to nepřipadá jako nějaký skvělý nápad. K Brnu se daleko více hodí atrakce jiného typu.

 

 

Soňa Široká, 32 let, mateřská dovolená, Brno

Lyžuji ráda, ale sjezdovka na brněnské přehradě mi přijde jako absurdní nápad. Jsme na  jižní Moravě a sem to rozhodně nepatří, lyžuje se na horách. K brněnskému okolí se hodí turistika po vinicích. Co se týče zimních sportů, tak mi připadá vhodné bruslení na přehradě, ale lyžování určitě ne.

Kamil Jeřábek, 23 let, quality engineer, Brno

O plánování sjezdovky v oblasti Brna jsem slyšel. Je pravda, že tu není příliš prostoru, kde by mohla být, ale umisťovat ji na přehradu se mi zdá příliš násilné. Brněnská přehrada je destinace, kam jezdíme s kamarády na pivo a ohňostroje. V zimě mě to tam neláká, takže bych sjezdovku spíše nenavštívil. Mnohem raději vyjíždím na hory do zahraničí.

Iva Žilbertová, 62 let, důchodkyně, Blansko

Lyžování je mou velkou vášní. Dříve jsem jezdila závodně a lyžuji pořád. Sjezdovka na přehradě se mi ale zdá jako špatný nápad. Kopce tam nejsou téměř žádné a já nemám ráda ježdění po stejném kopci pořád dokola. Na sjezd preferuji rozhodně zahraničí, v okolí Brna spíše běžky.

Daniela Martínková, 19 let, studentka, LuhačoviceRespondentka Daniela Martínková. FOTO: Eliška Pospíšilová

O nápadu sjezdovky jsem zatím neslyšela, ale lyžování mám velmi ráda. Jelikož studuji a nepocházím z Brna, tak zde nemám věci jako lyže či snowboard. Určitě bych ale o návštěvě sjezdovky přemýšlela, jestliže by poblíž byla také půjčovna lyží a dalšího potřebného vybavení. Bylo by to skvělé odreagování od zkoušek.Klíčová slova: anketa, sjezdovka, přehrada, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.