14.03.2014 17:00


Anketa: Povinný tělocvik rozděluje studenty

Autor: Barbora Poláčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Tělesnou výchovu snáší každý jinak. Pro někoho je příjemným způsobem, jak udělat něco pro své zdraví a ještě za to dostat kredity, pro druhého nepříjemnou povinností a strašákem už od základní školy. Jaký názor na povinnou tělesnou výchovu mají samotní studenti? 

Brno – Dva semestry tělocviku jsou jednou ze základních podmínek pro ukončení studia na Masarykově univerzitě. Mnohým studentům se nelíbí, že je univerzita nutí. Právě tento důvod vedl k založení petice za zrušení povinnosti absolvovat tělesnou výchovu. I když ji zatím podepsalo pouze čtyřicet studentů, s její myšlenkou jich sympatizuje daleko více. Na otázku, zda by měl být tělocvik povinný i na vysoké škole, odpovídají různě.

Studentka Lékařské fakulty Eva Kolariková.

 

 

Eva Kolariková, 22 let, studentka lékařské fakulty, Šaľa

O petici jsem neslyšela, ale myslím si, že je to pěkná hloupost. Určitě by povinný tělocvik rušit neměli.  Povinná tělesná výchova by měla zůstat zachovaná alespoň v rozsahu dvou semestrů, tak jako je to teď. Klidně by tělocviků mohlo být více. Takže bych petici určitě nepodepsala.

 

Student Filozofické fakulty František Novotný.

 

 

František Novotný, 23 let, student filozofické fakulty, Třemošnice

Podle mě je snaha zrušit povinnost tělocviku správná. Na vysoké škole už by nikdo neměl nařizovat studentům, jak mají cvičit nebo jestli vůbec mají cvičit. U dospělých lidí záleží na jejich zodpovědnosti. Kdyby mi petici někdo nabídl, určitě bych ji podepsal.

 

Student Fakulty sociálních studií Ondřej Krupička.

 

 

Ondřej Krupička, 26 let, student fakulty sociálních studií, Stará Boleslav

Petice za zrušení povinného tělocviku je podle mě pitomost. Lidé se potřebují nějak hýbat a třeba k tomu být i malinko donuceni. Tělesná výchova mnohým otevře prostor něco pro sebe dělat i po fyzické stránce a nejenom se učit. Rozhodně bych petici nepodepsal. Naopak bych s radostí podepsal nějakou antipetici.

 

 

Studentka Ekonomicko-správní fakulty Monika Manová.

 

 

Monika Manová, 20 let, studentka ekonomicko správní fakutly, Uherský Brod

Já mám tělocvik ráda, ale chápu, že některým lidem vadí. Takže myslím, že tělocvik by měl být každého vlastní volba. Těžko říct, jestli bych petici podepsala. Ale asi ano, protože mám spolužáky, pro které je hodně namáhavé cvičit. Každý má jiné zájmy, takže nutit někoho sportovat, není úplně nejlepší volba.

 

Student Filozofické fakulty Michal Večeřa.

 

 

Michal Večeřa, 25 let, student filozofické fakulty, Praha

Myslím si, že ten kdo cvičit nemůže, dostane osvobození od tělocviku a ostatním to neuškodí. Naopak znám spoustu lidí, kteří bojují proti tělocviku a petici by určitě podepsali, ale sami by pohyb potřebovali jako sůl. Tu petici určitě vymyslel někdo z filozofické fakulty. Takové bych do tělocvičny hnal bičem.

 

 

 

 

 

Klíčová slova: povinný tělocvik, petice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.