29.02.2012 18:35


Anketa: Podporujete protest proti reformě školství?

Autor: Lucie Bradová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti vysokých škol dávají hlasitě najevo, co si myslí o reformě ministra školství Josefa Dobeše. Součástí Týdne neklidu na českých vysokých školách byl v úterý 28. února protestní pochod centrem Brna. Jaký postoj k situaci na české akademické půdě zaujímají občané, kteří průvodu demonstrantů přihlíželi?

Brno Davy protestujících studentů zaplnily v úterý centrum Brna. Navrhovaná reforma školství je vyhnala do ulic veřejně vyslovit svůj názor. Příznivců změn v systému financování vysokoškolského studia a politizace vysokých škol není příliš. Hlasitější jsou studenti požadující odchod ministra Dobeše z úřadu.

 

Václav Klíč, 20 let, student, Boskovice

Protesty studentů mají velký význam. Potvrzuje to i fakt, že Dobeš ustoupil od původního návrhu zavedení školného. Chválím dobrou organizaci ze strany iniciátorů protestů. Všichni vědí, kde a kdy se budou akce konat. Já sám školné určitě platit nechci, proto tu dnes jsem.

 

 

Zdeněk Ostrčil, 54 let, stavební inženýr, Brno

Ministr Dobeš není podle mého názoru kompetentní k tomu, aby vedl naše školství. Iniciativu studentů stoprocentně podporuji. Je hrozné, co se v našem státě děje. Studenti, kteří studují řádnou dobu, by za studium platit neměli. Vzdělání by přece mělo být dostupné pro všechny.

 

 

Marie Foretová, 63 let, důchodkyně, Brno

Přeju všem mladým lidem, aby měli možnost v klidu studovat. Tomu, co se ve školství děje, moc nerozumím. Pokud je reforma nezbytně nutná, musí být ve formě přijatelné pro obě strany. Demonstrace jako projev nesouhlasu je určitě dobrou cestou k tomu, aby studenti ukázali svůj názor.

 

 

Jasmína Pospíchalová, 51 let, prodavačka, Brno

Protože mám dvě studující děti, reforma školství a protesty proti ní mě velice zajímají. Je dobré, že se mladí dokázali semknout a zorganizovat protestní akci, která na problémy ve školství upozorní. Fandím jim. Život není peříčko, člověk se dnes musí ohánět a vše, co chce, si musí vydobýt.

 

 

Jan Zikuška, 30 let, projektový manažer, Brno

Protest je velice dobře organizovaný a myslím, že bude mít účinek. Je to taky jediná možnost, jak se studenti mohou proti reformě bránit. Souhlasím s nimi. To, co se momentálně děje v politice, ani nepotřebuje komentář.

 

 

Markéta Holíková, 20 let, studentka, Brno

Mám radost, že se nás v průvodu nakonec sešlo víc než pět tisíc. To je velký úspěch. Počasí nám sice nepřeje, ale ani to studenty a ostatní neodradilo od účasti na protestech. Ve vládě jsou lidé, kteří své práci nerozumějí, a je třeba jim to dát najevo. Celá akce přilákala pozornost lidí, to byl její hlavní cíl.

Klíčová slova: reforma, protest, Brno, Dobeš

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.