06.03.2015 10:19


Anketa: Nový semestr – straší studenty, nebo jej přijímají statečně a plní odhodlání?

Autor: Klára Galová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Říká se, že začátky bývají těžké. Vnímají to tak i studenti Masarykovy univerzity stojící na startovní čáře nového jarního semestru 2015? Co je čeká, na co se těší a jaké jsou celkově jejich vyhlídky?

Brno – Někteří studenti se mohou těšit na to, že ke konci února přicházejí do školy opět s čistým štítem, plní elánu a očištění od hříchu minulého zkouškového, jiné naopak ze sna budí povinnosti, které budou muset splnit, pokud budou chtít postoupit dál ve svém studiu. Nový semestr může někdo také vnímat jako příležitost k tomu, dát si nějaké předsevzetí. Mezi častá (ale většinou spíše jen prosebná) přání může patřit například snaha poctivě navštěvovat přednášky a neplnit povinnosti na poslední chvíli. 

 

 

Gabriela Sobková. Foto: Klára Galová

Gabriela Sobková, 20 let, dvouobor sociologie – mezinárodní vztahy, 4. semestr bakalářského studia, Lipník nad Bečvou

V novém semestru toho mám docela málo, mám zapsaných pět předmětů, ale dohromady dávají dostatečný počet kreditů. Moc nevím, co očekávat, ale zatím to vypadá, že to bude v pohodě. Nejvíc mě zajímá předmět Sociology of mass culture, naopak mě moc nelákají povinné předměty, ale ty jsou nutností. Doufám, že budu mít hodně času na koníčky a další věci, kterým se chci věnovat.

 

 

Kristýna Řačáková. Foto: Klára Galová

 

Kristýna Řačáková, 25 let, obor evropská studia, 1. semestr magisterského navazujícího studia, Kobylí

Právě jsem dokončila bakalářské studium dvouoboru mezinárodní vztahy - evropská studia a na navazujícím magisterském pokračuji na evropských studiích. Tento semestr je pro mě přelomový v tom, že na magisterském studiu jsou předměty trochu jinak kreditově ohodnocené, takže jejich obtížnost bude asi jiná v porovnání s těmi na bakalářském. Strach z toho ale nemám, spíše se těším na všechno nové, co mě čeká. Hlavně zažívám úlevu z toho, že jsem dokončila a úspěšně obhájila bakalářku. Teď to bude snad takové volnější a budu mít víc času se věnovat předmětům, které jsem si zapsala.

 

 

Ondřej Chlupáček. Foto: Klára Galová

Ondřej Chlupáček, 22 let, dvouobor mediální studia – bezpečnostní a strategická studia, 6. semestr bakalářského studia, Třebíč

Tento semestr bude úplně jiný než ty předchozí, protože mám všechny potřebné předměty hotové, a tak nemusím chodit školy. Čeká mě psaní bakalářky a státnice, obojí na oboru bezpečnostní a strategická studia. Mám z toho trochu strach, hlavně ze státnic. Státnice na druhém oboru už mám za sebou, psal jsem je totiž v předchozím semestru. Chtěl jsem si to rozložit. 

 

 

Karolína Víchová. Foto: Klára Galová

Karolína Víchová, 21 let, dvoubor mediální studia a žurnalistika – environmentální studia, 4. semestr bakalářského studia, Liberec

Tento semestr bude o něco zajímavější než ty předchozí, protože jsem nastoupila na praxi do České televize. Pořádně nevím, co od toho očekávat, jsem tam zatím jen pár dní, takže jsem zvědavá, co mě čeká a kde budu natáčet. Školu teď prakticky skoro vůbec nemám, mám asi jen dvě nebo tři přednášky týdně. Těším se na to, že nebudu mít skoro žádné zkouškové a taky, že budu mít brzo volno. 

 

 

Jakub Třešňák. Foto: Klára Galová

Jakub Třešňák, 25 let, teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury, 2. semestr magisterského navazujícího studia, Sokolov

Tento semestr jsem začal stáží v České televizi, konkrétně přípravou pořadu Zpívá celá rodina. Díky tomu, že magisterské studium je z mého pohledu volnější než bakalářské, má člověk víc času věnovat se i jiným aktivitám a postupně se profilovat směrem, kterým chce. V mém případě je to televizní tvorba. Užívám si také to, že na magisterském studiu je menší počet studentů a přístup vyučujících je tak o něco osobnější.

 

 

Tomáš Bukovský. Foto: Klára Galová

Tomáš Bukovský, 24 let, obor finanční a pojistná matematika, 6. semestr bakalářského studia, Bořetice

Čeká mě poslední semestr bakalářského studia, takže bohužel budu muset dokončit závěrečnou práci. Pokud všechno zvládnu tak, jak bych chtěl, čeká mě taky státní závěrečná zkouška, které se hodně bojím, protože nevím, co mám čekat. Rád bych pokračoval na magisterském studiu v tom, co studuji, nabízí se ale také alternativa v podobě oboru učitelství. Doufám, že vše zvládnu a že se tam dostanu. Myslím, že přihlášku musím podat do konce dubna. Nejspíš budu muset dělat přijímačky, protože nevím, jestli mě vezmou na průměr. Pokud by to nevyšlo, šel bych rok pracovat a pak bych zkusil přijímačky ještě jednou.

Klíčová slova: semestr, univerzita, Masarykova univerzita, studium, student

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.