09.05.2013 13:57


Anketa: Neoblíbenější a nejužitečnější předměty na žurnalistice

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Blíží se konec dalšího semestru, čas hodnocení, bilancí a rekapitulací. Stisk nastavil zrcadlo do vlastních řad a zeptal se studentů mediálních studií a žurnalistiky na brněnské fakultě sociálních studií, které předměty pro ně byly na tomto oboru nejužitečnější a do kterých chodili nejraději.

Přehrát audio

Audio

Autor: Markéta Černá

Brno – Hodnocení jednotlivých kurzů a jejich vyučujících patří k tradičnímu folkloru závěrečných týdnů každého semestru. Z ankety Stisku mimo jiné vyplynulo, že za užitečné považují studenti především prakticky zaměřené předměty. V kategorii oblíbenosti by z výsledků mohla být potěšená Jiřina Salaquardová. „Má takový dobrý přístup,“ ohodnotila populární vyučující studentka třetího ročníku mediálních studií a žurnalistiky Kateřina Benešová.

 Eva Lalkovičová. Foto: Markéta Černá

 

Eva Lalkovičová, 21 let, mediální studia a žurnalistika – španělský jazyk a literatura, Zvolen

Za můj nejoblíbenější předmět považuji kapitoly z dějin světových médií. Myslím, že pan Večeřa je skutečná kapacita ve svém oboru a jeho přednášky mi daly mnohem víc než dějepis na střední škole. Naučila jsem se hodně i mimo obor a získala přehled o historických souvislostech. Nejužitečnější kurz byl úvod do zpravodajství. Hodiny byly docela stresující, ale daly mi hodně do praxe. Naučila jsem se například psát články mnohem rychleji než dřív a už při psaní se vyvarovat některých chyb, které bych pak po sobě musela opravovat.

 

 

 


Michal Skýpala. Foto: Markéta Černá

 

 

Michal Skýpala, 20 let, mediální studia a žurnalistika – evropská studia, Trnava

Nejoblíbenější a nejzábavnější bylo pro mě audio a video a to především díky osobě Rodriga Moralese. Kdo zná Rodriga tak ví, proč je to nejzábavnější předmět. Nejužitečnější jsou asi praktické předměty a hlavně praxe samotná. To, že máme tři měsíce praxe, je na tomto oboru nejpřínosnější.

 

 

 

 

 

 

Kateřina Benešová. Foto: Markéta Černá

 

 

Kateřina Benešová, 22 let, mediální studia a žurnalistika – bezpečnostní studia, Nové Veselí

Nejužitečnějším předmětem byl podle mě Stisk, který nás skvěle připravil na praxi. Pro některé to bylo vůbec první setkání s redakční prací. A můj nejoblíbenější byl některý z kurzů s paní Salaquardovou, má takový dobrý přístup. Líbila se mi třeba její čeština pro žurnalisty.

 

 

 

 

 

 

Vojtěch Kubát. Foto: Markéta Černá

 

 

Vojtěch Kubát, 21 let, mediální studia a žurnalistika – politologie, Praha

Nejužitečnější, nejzábavnější a vůbec nejlepší byl na mediálních studiích blokový předmět videojournalism vedený Karolem Ciomou, který dřív pracoval v BBC. Byl to týdenní předmět v angličtině a pro mě to byl nejintenzivnější a nejzáživnější kurz, který mě zároveň i nejvíc naučil.

 

 

 

 

 

Tereza Hašková. Foto: Markéta Černá

 

 

Tereza Hašková, 23 let, mediální studia a žurnalistika – politologie, Šlapanice

Já považuji za nejužitečnější předmět na žurnalistice určitě odbornou praxi, přičemž si ale samozřejmě každý vybírá, kde ji bude dělat. Já jsem byla v Brně v deníku Mladá Fronta Dnes a musím říct, že mi to opravdu hodně dalo. Nejoblíbenější předmět bylo tvůrčí psaní. Je hodně populární, takže je i těžké se tam dostat. Byl to takový relax a pohoda. Celkově všechny předměty s paní Salaquardovou jsou moje oblíbené.

 

 

Klíčová slova: oblíbené předměty, užitečné předměty, mediální studia a žurnalistika, studenti, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.