20.05.2013 11:21


Anketa: Někteří studenti o nabídce letních výcvikových kurzů netuší

Autor: Magdaléna Nádvorníková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Už několik let připravuje Centrum univerzitního sportu pro studenty všech fakult Masarykovy univerzity nabídku letních sportovních kurzů. Týdenní pobyty v tuzemsku i zahraničí dávají brněnským vysokoškolákům možnost splnit si povinný tělocvik, získat další kredit a v neposlední řadě i posílit svaly. Využívají studenti nabídky těchto výcviků? A vědí o nich vůbec?

Brno – Každý jarní semestr mají studenti Masarykovy univerzity příležitost zúčastnit se některého z letních sportovních výcviků, které nabízí Centrum univerzitního sportu. Týdenní pobyty, které se konají v období od června do září, účastníkům umožňují rychlé splnění povinného tělocviku i zlepšení fyzické kondice. V jejich rámci navíc studenti mohou podnikat celodenní výlety za zajímavými přírodními i historickými pamětihodnostmi. Přestože jsou kurzy zpoplatněny, vysokoškoláci o ně jeví zájem. Vidí v nich totiž příležitost poznat cizí kraje. Najdou se ale i tací, kteří vůbec netuší, že se letních výcvikových kurzů mohou zúčastnit.

 

Nikola Jakubová. Foto: archív Nikoly Jakubové

 

 

Nikola Jakubová, 21 let, žurnalistika a mediální studia - veřejná politika a lidské zdroje, fakulta sociálních studií, Hodonín

O této možnosti jsem slyšela. Myslím si, že je to super příležitost, jak skloubit příjemné s užitečným, čili užít si třeba takové moře a zároveň za to získat splněný tělocvik. Sama jsem této příležitosti nevyužila a celkem mě to mrzí. Teď už je ale pozdě něco vymýšlet, protože prázdniny už jsou naplánované se vším všudy a na takový kurz by mi už nezbyl čas. Každopádně si myslím, že je to dobrá věc, kterou určitě oceňují i ostatní studenti.

 

 

Miloslava Dočkalová. Foto: Magdaléna Nádvorníková

 

 

Miloslava Dočkalová, 19 let, psychologie, filozofická fakulta, Budislav

Ještě jsem o žádných takových kurzech nezaslechla, takže jsem se jich ani nezúčastnila. Ale musím konstatovat, že nabídka zní velmi zajímavě a lákavě. Určitě o účasti v budoucích letech zapřemýšlím. Ráda bych navštívila třeba Španělsko nebo Itálii. Ze sportů by mě nejvíce asi lákala jóga nebo plavání.

 

 

 

 

Kateřina Jůzová. Foto: Magdaléna Nádvorníková

 

Kateřina Jůzová, 21 let, biochemie, přírodovědecká fakulta, Němčice

O těchto kurzech vím, ale žádného jsem se nezúčastnila. Podle mě je to skvělá příležitost, jak se podívat do zahraničí a ještě k tomu mít zajištěný program – cvičení, plavání, výlety. Bohužel je o některé kurzy velký zájem a já jsem se nikdy nestihla včas přihlásit. Navíc tam nechci jet sama a najít s kamarády termín, na kterém se shodneme, je poněkud složité. Velmi vážně jsem uvažovala o týdenním kurzu v Itálii, kde se mělo cvičit pilates a power jóga. Myslím, že za jeho absolvování žádné kredity nebyly. Ale přišlo mi super, že se do něj mohli přihlásit i studenti z jiných univerzit. Nakonec ale stejně ze všech plánů sešlo, protože mi nevyhovoval termín.

 

 

 

Marie Sejkorová. Foto: archív Marie Sejkorové

 

 

 

Marie Sejkorová, 22 let, všeobecné lékařství, lékařská fakulta, Dolní Újezd

Sice už jsem o této možnosti slyšela, nicméně jsem nikdy na žádném takovém kurzu nebyla. Ale domnívám se, že je to skvělá příležitost, jak poznat třeba i nové lidi a novou zemi. Prostě parádní nápad! O účasti na nějakém z výcviků jsem zatím moc nepřemýšlela, ale určitě to nevylučuju.

 

 

 

Miroslav Drahoš. Foto: Magdaléna Nádvorníková

 

 

Miroslav Drahoš, 22 let, ruština se zaměřením na firemní praxi, filozofická fakulta, Litomyšl

Tak o něčem takovém slyším vážně poprvé. Chodil jsem během semestru jednou týdně hrát ping pong, takže už mám první povinný tělocvik odchozený. Ten druhý bych si ale mohl splnit na výcviku. Nabídka týdenního výcviku v zahraničí je totiž rozhodně lákavá. Kdybych našel kurz na zajímavém místě, třeba ve Francii, Švédsku nebo Řecku, a s lákavým programem, určitě bych jel. Finančně to jistě nemůže vyjít příliš draho.

 

 

 

Více o letních výcvikových kurzech si můžete přečíst zde.

Náhledové foto: Every Stock Photo

Klíčová slova: Centrum univerzitního sportu, letní výcvikové kurzy, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.