12.11.2013 12:10


Anketa: Na vánoční výzdobu je ještě brzy, míní studenti

Autor: Lada Suchánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Vánoční výzdoba útočí! Všude po obchodních centrech už po žebřících šplhají Santa Clausové, regály jsou plné adventních kalendářů a místo dušičkových svíček se teď nakupují balicí papíry. Vánoce jsou v obchodech v plném proudu ačkoliv kalendář ukazuje teprve listopad. 

Brno - Obchodní trendy jsou rychlejší než lidské vnímání času. Po zářijovém výprodeji v papírnictví následují Dušičky a svíčky na hřbitov. Po Vánocích hned velikonoční zajíčci a po nich jsou to opalovací krémy a plavky. Obchodníci zkrátka myslí napřed. Co na vánoční výzdobu a nákupy dárků říkají studenti Masarykovy univerzity?

Erika Jamrichová, Autor: Erika Jamrichová

Erika Jamrichová, 24 let, Všeobecné lékařství, Bratislava

S dárky to udělám jako každý rok. Budu je nakupovat tři dny před Štědrým večerem. Vánoční výzdoba mě teď od nákupů spíše odrazuje. Přijde mi to až směšné, jak brzy s ní obchodníci začínají. Nelíbí se mi, že už jsou všude po centrech vánoční stromky. 

Petra Martínková, Autor: Lada Suchánková

Petra Martínková, 20 let, Mediální studia a žurnalistika a Veřejná politika a lidské zdroje, Vracov

Na výzdobu v obchodních centrech je ještě příliš brzy. Lidé si jí potom neváží, když je všude vidět od listopadu nebo dokonce od října. Kouzlo Vánoc se pak zbytečně vytrácí. Já sama zatím vánoční dárky nenakupuju.

Ondřej Herudek, Autor: Lada Suchánková

Ondřej Herudek, 21 let, Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy, Opava

Nákupy dárků nechávám na poslední dny před Vánoci jako každý rok. Už mám v hlavě pár vymyšlených. Výzdoba je v obchodech podle mě moc brzy. Mnoha lidem to vadí, ale nemohou s tím nic udělat.Všechno záleží na obchodnících a ti to berou jako motivaci k větším nákupům.

Mária Hanúsková, Autor Lada Suchánková

Mária Hanúsková, 25 let, Psychologie, Západní Slovensko

Mě vánoční výzdoba už ani nepřekvapuje. Zvykla jsem si na ni. Když jsem byla mladší, zhruba před deseti lety, strašně mi vadila už po měsíci, ale jak říkám, už jsem si zvykla. Vánoční dárky ještě žádné nemám, ani jsem o nich nepřemýšlela. Pořád je dost času.

Zuzana Ježková, Autor Zuzana Ježková

Zuzana Ježková, 22 let, Učitelství přírodopisu pro základní školy a Učitelství výchovy ke zdraví pro základní školy, Brno

Výzdoba je v obchodech moc brzy. Bohatě by stačilo, kdyby začala s adventem. Navíc se mi zdá, že působí tak nějak lacině a stroze. Koledy jsem zatím neslyšela, ale očekávám je každým dnem. Dárky mívám každý rok koupené už v listopadu, ale letos je ještě nemám ani vymyšlené. Zřejmě to budou nějaké užitečné věci jako pantofle a ponožky.

Klíčová slova: vánoční výzdoba, obchody, anketa, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.