17.03.2015 08:42


Anketa: Mladí lidé se shodují, že uplatnění v oboru, jenž studují, pomůže hlavně vlastní aktivita

Autor: David Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Čím více se studentům blíží státní závěrečné zkoušky, tím více začínají přemýšlet o tom, zda dokáží najít uplatnění v oboru, který právě studují. Zvažují proto, kterými kroky se bude ubírat jejich magisterské studium a co zvyšuje jejich šance na to, že se jim podaří v budoucnu najít vysněné povolání. Uplatní se mladí lidé v oboru, který studují? Jaké šance si dávají brněnští studenti? Co se pro to snaží dělat?

Brno – Ne každého vybraný studijní obor baví, ne každý si přeje pracovat v oblasti, které se po nocích věnuje při čtení povinné literatury a vypracovávání seminárek. Většina oslovených studentů se však shoduje na tom, že vlastní iniciativa a zdokonalování se je ideální cesta, jak své šance na uplatnění zvýšit.

Jakub Vácha. Foto: Jan David

Jakub Vácha, Mediální studia a žurnalistika – Bezpečnostní a strategická studia (FSS Brno)

Doufám, že se budu v mediálním prostředí pohybovat. Už na základní škole jsem moderoval školní plesy, mým snem bylo stát se moderátorem v rádiu. To se povedlo. Člověk si však musí klást vyšší a vyšší cíle, neustále se zlepšovat. Studium žurnalistiky může v kariéře pomoci, je ovšem naivní si myslet, že vystudovaný žurnalista rovná se úspěšný žurnalista. To mimochodem tvrdily na minulém Multimediálním dni na FSS i kapacity z oboru, například Pavlína Kvapilová, která dříve pracovala v České televizi. Záleží na každém z nás, jak se s osudem popereme. Velkou váhu přikládám i mému druhému oboru, který perfektně rozšiřuje obzory. To je v současné době nezbytnost, nejen pro novináře.

 

Jan Gögh. Foto: Jan David

 

Jan Gögh, Bezpečnost a kvalita potravin (VFU Brno)

Oboru se pravděpodobně věnovat nebudu. Během roku a půl studia jsem zjistil, že mě studium příliš nenaplňuje a pracovat v něm v budoucnu by mě asi nebavilo. Školu ale chci dokončit. Po absolvování bakalářského programu dále pokračovat určitě nebudu, zvažuji maximálně magisterské dálkové studium. Pak bych rád pracoval v rodinné firmě, tedy rozhodně ne v oboru.

 

 

 

Marek Osouch. Foto: Jan David

 

Marek Osouch, Mediální studia a žurnalistika - Politologie 

V uplatnění v žurnalistice pevně věřím. Od druhého ročníku gymnázia, kdy jsem se rozhodl žurnalistiku studovat, pro to dělám maximum. Snažím se co nejvíc psát, na blog a do různých novin. Hned v prvním semestru na Fakultě sociálních studií jsem si také vybral praxi, která je pro nás povinná. Věděl jsem, kam přesně chci jít a co chci dělat. Aktuálně proto absolvuji praxi v brněnské Mladé frontě Dnes.

 

 

 

Tomáš Mácha. Foto: Jan David

 

Tomáš Mácha, Strojní inženýrství (VUT Brno)

O strojaře je v současné době velký zájem, a tak si se zaměstnáním hlavu moc nelámu. Věřím, že se mi podaří v oboru dobře uplatnit. Přes týden prakticky celé dny trávím ve škole. I přes poměrně velké nároky se dá vše s dostatečnou vůlí zvládnout. Neuplatnění se hrozí podle mého těm, kteří ztratí v době studia motivaci. Je občas těžké se srovnat s tím, že polovina mých kamarádů první semestry nezvládla a další jejich velká část se na školu postupně vykašlala sama. Sám to zatím úspěšně zvládám, hlavně s vidinou slušné budoucnosti.

 

 

Jana Stupková. Foto: Jan David

 

Jana Stupková, Bezpečnostní a strategická studia – Mediální studia a žurnalistika (FSS Brno)

Je těžké to takhle do budoucna posoudit. V bezpečnostních a strategických studiích bych si uplatnění najít chtěla, ale věřím, že pro to budu muset jít na magisterské studium. Naopak žurnalistika mi bude vždycky k dobru, ale živit se novinařinou v tuhle chvíli určitě nechci. Loni v létě jsem byla několik dní na stáži a tohle léto mě čeká povinná praxe v redakci.

 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.