17.04.2013 10:01


Anketa: Mimobrněnské na Brně láká hlavně studentský život

Autor: Kateřina Dufková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brno jako studentské město láká mladé lidi z celé republiky. I když jezdí na víkendy domů za rodiči, Brno se stává jejich hlavním útočištěm, občas i bojištěm. Někteří se zde po ukončení vysoké školy usadí, najdou si práci a založí rodinu. Co je zlákalo zvolit si studium v moravské metropoli? Čím jim toto město přirostlo k srdci?

Michal Chlumský. Foto: Kateřina Dufková.

 

Michal Chlumský, 25 let, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Pardubice 

Na Brně se mi líbí čistota, uspořádanost města, veřejné prostranství v centru, Petrov a mladí lidé všude kolem. Nalákal mě také obor Evropská studia, který je zde mnohem přínosnější a prestižnější, než v Pardubicích.


 

 

 

Andrea Kynclová. Foto: Kateřina Dufková.

 

Andrea Kynclová, 21 let, Filosofická fakulty Masarykovy univerzity, Němčice 

Líbí se mi, že je Brno milé a přátelské město, kde lidi nikam nespěchají. Praha by na mě byla moc rychlá a zmatená. Navíc se sem hlásili moji dobří kamarádi, a tak jsem hned od prvního ročníku měla s kým bydlet.

 

 

 

 

 

Magdaléna Koblížková. Foto: Kateřina Dufková.

Magdaléna Koblížková, 21 let, Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Pardubice 

Původně jsem chtěla jít na práva do Prahy, ale nepřijali mě, a tak bylo Brno jasnou volbou. Studuje zde také můj bratranec, se kterým bydlím na privátě, a který mě s městem seznámil. Zamilovala jsem si to tady. Žiji v centru, a přesto mám kam chodit na procházky se psem. Také je zde skvělý studentský život.


 

 

 

 


Lucie Kovandová. Foto: Kateřina Dufková.

Lucie Kovandová, 21 let, Vysoké učení technické v Brně, Chrudim 

Brno je podle mě nejlepší studentské město u nás. Není tak velké jako Praha, ani tak malé jako například Hradec Králové. Vždy je kam zajít na pivo nebo za kulturou. Našla jsem si tady spoustu dobrých přátel.

 

 

 

 

 

 


Pavel Jeník. Foto: Kateřina Dufková.

Pavel Jeník, 24 let, Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Pardubice 

Vždycky jsem chtěl studovat práva. Brno pro mě bylo v tomto ohledu jasnou volbou. Od přátel jsem věděl, že je to studentské město, je tady hodně hospod, a navíc větší teplo než v Pardubicích. Proto jsem se sem přistěhoval už v prvním ročníku a za rodinou jezdím jen minimálně. Žiji Brnem.

 

 

Štěpán Vinkler. Autor: Eliška Vinklerová.

 

 

Štěpán Vinkler, 22 let, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Frenštát pod Radhoštěm 

Když jsem se před maturitou rozhodoval, kam dál, vybral jsem si zubařinu. Praha nebo Plzeň pro mě však byly moc daleko, Brno se mi zdálo jako nejschůdnější varianta. Kvůli náročnému oboru nemám bohužel moc času využívat všechny možnosti, které zde studenti mají, musím však ocenit sportovní vyžití. Často chodím lézt na stěnu a v Brně je takových možností víc než dost. 


Klíčová slova: anketa, Brno, studenti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.