26.03.2011 11:06


ANKETA: Koho byste volili za rektora a proč?

Autor: Martina Němečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Nový rektor bude znám už za necelý měsíc. Rozhodne o něm Akademický senát Masarykovy univerzity. Po debatě se všemi kandidáty jsme se zeptali studentů, koho a proč by volili, kdyby měli tu možnost.

Brno - Kandidáti na rektorský post představili svůj program, ochotně debatovali s publikem a odpovídali na často nepříjemné otázky. Že úterní diskuze neměla jasného favorita, naznačují jak dojmy senátorů z akademické obce, tak i samotných studentů. Na otázku, kdo nejvíce zapůsobil a proč, odpověděli současní i bývalí studenti Masarykovy univerzity.

 

jana leitnerova Foto:Martina NemečkovaJana Leitnerová, 23 let, studentka filosofické fakulty, Újezd u Rosic

Kdybych si mohla vybrat, koho zvolit, byl by to určitě kvestor Janíček, protože je sympatický, mluví k věci. Zažila jsem ho na několika diskuzích, například na Kampus a my. Umí posluchače přesvědčit a obecně působí dobře na lidi.

 

 

 

 


 

Marie Svomova Foto:Martina NemeckovaMarie Švomová, 24 let, studentka přírodovědecké fakulty, Brno

Vybírala bych mezi profesorem Holoubkem a prorektorem Bekem. Prorektor Bek má nesporné manažerské předpoklady, což je znát z jeho projevu i vystupování. Profesor Holoubek nemá dle mého až tak dobré manažerské zkušenosti, nebo to aspoň není z jeho výstupu cítit, ale má přehled, co se děje na akademické půdě ohledně výzkumu, vědy a podobně.

 

 

 

 

 

František Chury Foto: Martina NemeckovaFrantišek Churý, 25 let, bývalý člen akademického senátu a bývalý student ekonomicko-správní fakulty, Morkovice-Slížany

Ještě před nějakou dobou jsem byl v akademickém senátu jako student, takže vím, co bych dělal, kdybych tam byl ještě teď. Věnoval bych spoustu času četbě programových prohlášení, což jsem neudělal. Letos jsem každé otevřel jen na dvě minuty, řekl: hezké písmo, odrážky patkové, nepatkové; něco jsem si přečetl a hotovo. Další, co bych dělal, je, že bych šel na diskuzi, a pokládal každému kandidátovi otázky, což jsem udělal, protože mě to zajímá. Následně bych porovnával několik pohledů. Zaprvé pohled kandidáta na mojí fakultu, již zastupuji. Zadruhé schopnost vést univerzitu jako celek, posunout ji na špičku. Budou následovat další debaty, schůzky studentských komor s kandidáty apod. Pak bych se rozhodnul, ale teď nemohu takto narychlo říct, koho bych volil.

 

 

Simona Vernerova Foto: Martina NemeckovaSimona Vernerová, 22 let, studentka lékařské fakulty, Šumperk

Já mám zatím dva kandidáty. Janíček, Bek. A proč? Protože jsou mi sympatičtí, jiné důvody bych nerada uváděla.

 

 

 

 

 

 

nejmenovana studentka Foto: Martina NemeckovaStudentka si nepřeje být jmenována (jeden z kandidátů, kterého by nevolila, je její vyučující), 19 let, studentka přírodovědecké fakulty

Já jsem především nečetla program, ale kdybych ho četla, asi bych si vybírala podle něj plus podle toho, jestli ty lidi znám. Některé kandidáty jsem trochu poznala, přišla jsem s nimi do styku, některé znám z doslechu. Spíše bych se vyjádřila, koho bych nevolila. Určitě bych nedala svůj hlas pánům Holoubkovi a Zlatuškovi. Holoubek je mi nesympatický. U ostatních bych vybrala dle programových prohlášení.

 

 

Klíčová slova: rektor, univerzitní volby, kandidáti, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

marian polosnich | 05. 01. 2013, 18:10
Především to již V Č.R,není jako tomu bývalo.MINULÍ PREZIDENT HAVEL,PIS8LEK Z LÁGRU A NASTRČENÁ FIGURKA K POHLEDÁNÍ.Ale o mrtvích jen to dobré ehm.Stávající prezident pro lid za celou dobu vlády nic užitečného neudělal(měl přeci svázané ruce )tak nevim nevim.Tedy pardon!Chtěl trumfnout Havla v Udílení amnestie,což se mu asi povede.Nastávající prezident,bude mít ale vyšší pravomoce,v rozhodování než tomu bylo,doposud.Já osobně volit půjdu!Udělám to vylučovací metodou,Nejsem zastáncem toho že by měla být žena handicepována nebo snad indiskriminována a mít menší práva než muž,ale zde není zatím žena,která by zastala post prezidenta.Takže kandidátky vylučuji.-Tudíž začnu u mužů.Zeman je komik na to jaké by měl mít za svoje působení v politice zkušenosti,Chová se věčně jak pod vlivem psichotropních látek.Fischer,je jasnej židovskej komunista tak zásadně,nikdy!Sobotka je absolutně nespolehlivý přizdisírka .jen opakuje co už někdo řek, kouká jak si nacpat kapsu,a zajistit rodinu a sebe na stáří,vůbec nu nejde o lidi,takž ne!Dienstbier.To je stejný případ,neskutečná svoloč jako Okamura,nikdy nevolit!!Schwarzenberg?Ten by se mi i líbil ale rozumět mu není ani slovo,přitom vjádru chytý člověk.Ale dal bych maximálně jako zprávce některého z pivovarů,také ne!A pak už nám tam zbývá jen politý ingoustem,Franz ,ten by mohl dělat přednášky našim studentům,jak se zbavit nebo naopak kde si nechat zhotovit pěkné tetování.Ve všech mích uvahách mi vychází jen jeden,který ještě nekandidoval.Volil bych Kájinka ten se hlasí o slovo již 20let.Zkušenosti z vězeni již má, ostatně jako Havel,a stále se dožaduje zpravedlnosti.To je člověk který by byl dosazen na pravé místo.Byl bi to ,tak zvaný pokračujicí rod kryminálníků a lotrů,kteří nám vpodstatě vládnou pořád!Tak bych to viděl já.