13.04.2014 14:02


Anketa: Kam si zajít se studentskou slevou zacvičit?

Autor: Tereza Konířová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Před sezónou plavek se mnozí snaží cvičit, držet diety a vypracovat postavu do takové podoby, za kterou se nebudou muset na pláži stydět. Kam však studenti zamíří beze strachu o svou peněženku?

Mnoho brněnských fitness center nabízí hodiny nejrůznějších stylů, převážně v dopoledních hodinách, až za poloviční ceny. Jediné, co je potřeba, je mít platný průkaz ISIC k prokázání se na recepci. Kdo by ale dal přednost klasickým posilovnám s činkami, posilovacími stroji, rotopedem a běžeckým pásem, určitě si vybere. A kam chodíte cvičit vy?

 

Michal Antoš. Foto: Archiv Michala Antoše

Michal Antoš, 21 let, student Právnické fakulty Masarykovy univerzity, Pelhřimov

Fitness center jsem navštívil víc, ale nikde jsem se neusadil. Moje oblíbená byla dlouhou dobu Gold´s Gym, posilovna v Řečkovicích. Vybavení je tam perfektní, spousta místa, strojů, činek atd. Cena za jednorázový vstup tam je tam dost vysoká (na studenta), ale s měsíční permanentkou se to docela vyplatí. Na studenty tam myslím sleva není, ale mají slevu do jednadvaceti let.

Eliška Gabrhelíková. Foto: Archiv Elišky Gabrhelíkové

 

 

Eliška Gabrhelíková, 20 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Zlín

V Brně chodím do posilovny Fitneess & Spinning , která studentům nabízí časově neomezený vstup za dvacet sedm korun, což je super, ale zase je to taková typická undergroundová posilovna "železárna", kde toho moc není, ale když člověku stačí osa a pár činek, tak je spokojený.

 

 

 Marcel Sládok. Foto: Archiv Marcela Sládoka 

Marcel Sládok, 20 let, student Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně, Brno

Navštěvuji posilovnu Machina v areálu kolejí PPV. Studenti tam mají vstup za padesát korun, ostatní za sedmdesát korun. Posilovna je dobře vybavená, mají tam vše od strojů, kardio zóny, přes gymnastickou část až po pódium s činkami. Personál je tam opravdu ochotný, trenéři vždy rádi poradí, jak provádět jednotlivé cviky. Jediná nevýhoda posilovny je, že tam chodí docela hodně lidí, ale i to se dá přežít. Vždycky se dá nějak domluvit, jak se na strojích vystřídáme.

 

 

Jan Štrobl. Foto: Tereza Konířová

Jan Štrobl, 23 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Frýdnava

Chodím už více než půl roku do posilovny Blue star na Kounicově ulici v budově Listových kolejí. Cvičil jsem už několik let před tím, ještě jako student střední školy, a rozhodl jsem se, že si najdu nějaké fitko i v Brně. Ceny tam nejsou pro studenty nijak upravené, ale i tak jsou vzhledem k její velikosti a otevírací době od sedmi ráno do devíti večer poměrně přijatelné - za osmdesát korun na neomezenou dobu. V posilovně je přibližně čtřicet strojů, na nichž si bez problémů zacvičí muži i ženy.

 

Kateřina Jabůrková. Foto: Archiv Kateřiny JabůrkovéKateřina Jabůrková, 21 let, studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, Brno 

Chodím do posilovny Active Fitness, která je součástí sportovního areálu v Řečkovicích. Posilovna je tam skvělá, dobře vybavená se spoustou doplňků (gymbally, gumičky, bosu, apod.) Osobně nejvíc oceňuji právě to moderní vybavení, čistotu a klimatizaci, díky které vás neporazí klasický tělocvičnový odér a nebo to, že k cvičení je puštěna příjemná hudba a celou dobu je puštěna plazmová televize s většinou sportovním kanálem. Člověku se pak lépe cvičí. Vstup je sice dražší - dopoledne devadesát korun, odpoledne potom sto korun, ale zase je neomezený. Jako žena, ocením například zásobu deodorantů, odličovačů a hygienických pomůcek v šatně zdarma.

 

Petr Matoušek. Foto: Archiv Petra Matouška

Petr Matoušek, 21 let, student Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Pelhřimov

V Brně jsem prošel několika zařízeními, než jsem se nadobro usadil v posilovně Fitness Blue Gym na Kotlářské. Líbí se mi tamější prostředí, které sice není nablýskané, nicméně dokonale připravené k tvrdým tréninkům. Přestože klady této posilovny jednoznačně převažují nad zápory, myslím si, že by bylo fajn mít jednoho dohlížejícího "trenéra", který by se staral o cvičící, kteří jsou očividně v posilovně bezradní. Chápu, že každý nějak začínal, ale od toho jsou tu ti zkušenější, aby začínajícím poradili. Občas se obávám, že budu muset volat záchranku. Naopak výhodou jsem slevy pro studenty – do třetí hodiny odpolední za šedesát korun, ale pravidelně cvičícím se vyplatí měsíční permanentka za sedm set padesát.

 

Přehled cen náhodně vybraných posiloven v Brně. Autor: Tereza Konířová

 

 

 

 

 

Klíčová slova: cvičení, sport, posilovna, Brno, fitness, anketa, studenti, sleva

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.