15.03.2013 17:20


Anketa: Jaký mají studenti fakulty sociálních studií zájem o činnost fakultního senátu

Autor: Adéla Bilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studentští senátoři Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně chtějí nahrávat zasedání fakultního senátu. Rádi by tím mezi studenty vzbudili zájem o činnost komory. Zástupci akademiků ale o jejich plánu pochybují. Popularizace pomocí videa podle nich nemusí být účinná.

Brno Nová seminární místnost v knihovně a televizní studio pro studenty žurnalistiky, to jsou jen některé z věcí, na něž se v roce 2013 mohou těšit studenti fakulty sociálních studií v Brně. Členové Akademického senátu na dnešní schůzi schválili plán rozpočtu, ale řešili i změny jednacího řádu a návrhy studentských zástupců. Ti v senátu přednesli požadavek, aby se schůze senátu nahrávaly. Záznam by pak poskytli veřejnosti, aby jej mohli zhlédnout i lidé, kteří se veřejné schůze nezúčastní. V diskuzi k návrhu senátoři řešili hlavně poptávku studentů po informacích ze zasedání a povědomí o činnosti senátu. Jak se studenti fakulty sociálních studií o zasedání zajímají a co vědí o samotném senátu?

 

Petru Hovězákovou informační email o schůzi nezaujal. Foto: Adéla Bilová

 

Petra Hovězáková, 23 let, Psychoterapeutická studia, 4. semestr magisterského studia

O zasedání senátu mi přišel email, ale vůbec jsem se o to nezajímala. Na jejich schůzi bych stejně nešla. O senátu vím, že rozhoduje o udělení stipendií a jiných studijních záležitostech. Na politiku jsem nikdy moc nebyla.

 

 

 

 

 

 

Marie Kepertová se o senát nezajímá vůbec. Foto: Adéla Bilová

 

Marie Kepertová, 20 let, Enviromentální studia a sociologie, 4. semestr bakalářského studia

O tom, že nějaký senát máme, vím, ale to je vše. Nezajímá mě samotná instituce ani její práce. Nepostřehla jsem, že dnes bylo zasedání a rozpočet vůbec neřeším.

 

 

 

 

 

 

Kristýna Kňáková si myslí, že fakulta má s rozpočtem problémy. Foto: Adéla Bilová

 

Kristýna Kňáková, 22 let, Evropská studia a genderová studia, 6. semestr bakalářského studia

Vím o tom, že senát existuje a funguje, ale že měli senátoři zasedání jsem nepostřehla. Konkrétně o rozpočet se moc nezajímám, jen vím, že situace není ideální. Školy nemají peníze a mají s tím problémy, určitě je to stejně i s naší fakultou.

 

 

 

 

 

 

Dušan Madaj studuje politologii a zajímal se o volby do senátu. Foto: Adéla Bilová

 

Dušan Madaj, 23 let, Politologie a mezinárodní vztahy, 6. semestr bakalářského studia

Jako student politologie bych asi měl znát víc, ale o senátu jen vím, jak funguje a zajímal jsem se o kandidáty do studentské komory. Moji kamarádi s komorou mají negativní zkušenost. Před pár lety se na ni obrátili, ale zástupci nebyli schopni nic vyřešit. O dnešním zasedání a hlasování o rozpočtu nevím.

 

 

 

 

 

Alena Fričová má známé v senátu, ale o jejich práci moc neví. Foto: Adéla Bilová

 

Alena Fričová, 23 let, Mezinárodní vztahy a hospodářská politika, 2. semestr magisterského studia

Znám osobně lidi, kteří jsou v Akademickém senátu, ale o čem obvykle jednají, neřeším. O dnešní schůzi nevím a rozpočet mě nezajímá. Říkám si, že asi vědí, co dělají, a na mě to stejně žádný velký dopad mít nebude.

 

 

 

 

 

 

Podrobněji se o dnešním zasedání senátu můžete dočíst zde.

Klíčová slova: Akademický senát, anketa, zájmy studentů

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.