06.10.2015 21:52


Anketa: Jaký mají prváci první dojem z vysoké školy?

Autor: Kateřina Zelníčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nová škola, nové prostředí, noví lidé a nový styl výuky. To s sebou přináší vysoká škola. Pro prváky může být ze začátku těžké, než se přizpůsobí a zvyknout si na nový styl učení a rozvrhnutí si volného času.  

Brno - Vysoká škola se od střední liší metodou výuky, možností výběru přítomnosti na přednáškách a dalšími faktory. Prváci různých vysokých škol odpovídali na otázku, jaký mají první dojem z vysoké školy. Sdělovali své pocity a postřehy a také, zda se jejich očekávání naplnilo, či nikoliv.

Michal Kafka, 20 let, student VUT, Olomouc

 

Michal Kafka, 20 let, student VUT, Olomouc

 Můj první dojem je takový smíšený, ale zatím se mi tu  líbí  víc než na střední škole. Rozvrh si můžu určovat sám, což  mi přijde fakt dobrý. Každopádně to bude asi těžší,  ale zase to snad nebude vyžadovat takovou snahu. Přes  zkouškové se budu asi muset odhodlat a dát do toho všechno. 

Klára Řezníčková, 20 let, studentka Newton College, Senice na Hané

Klára Řezníčková, 20 let, studentka Newton College, Senice na Hané

Na vysoké škole se mi velmi líbí. Nejvíc asi to, že tam nemusím trávit celé dny a tak mám více času na přátele a koníčky. Vůbec jsem nečekala tak přátelský přístup učitelů, takže můžu říct, že mé očekávání to předčilo. Styl výuky na seminářích je podobný jako na střední škole a dobrovolná účast na přednáškách mi vyhovuje.

 Pavel Solař, 19 let, student Masarykovy univerzity,  Říčany u Brna

Pavel Solař, 19 let, student Masarykovy univerzity,  Říčany u Brna 

 Můj první dojem je zatím velice pozitivní. Především proto,  že jsem si vybral obor, jaký jsem chtěl. Zatím nemohu říct, že by  se mi tady něco nelíbilo.  Teď to učivo ještě není  tak rozsáhlé, aby to člověk nemohl zvládnout. Velmi se mi  libí také přístup vysoké školy - všechno si můžu dělat sám,  nikdo mi do toho nekecá. 

Jiří Brančík, 20 let, student Mendelovi univerzity, Olomouc

Jiří Brančík, 20 let, student Mendelovy univerzity, Olomouc

Je to určitě složitější než střední škola. Jelikož jsem na zahradníkovi, tak je to zatím trochu zklamání. Je tu mnoho matematiky, jazyků a počítačů, což jsou věci, které jsem rozhodně neočekával. Metoda výuky je určitě hodně jiná než na střední škole. Myslím si ale, že je lepší - není to tak zbytečné a člověk se může vyjádřit.

 Lenka Látalová, 19 let, studentka Masarykovi  univerzity, Náměšť na Hané

Lenka Látalová, 19 let, studentka Masarykovy univerzity, Náměšť na Hané

 Já mám zatím smíšený pocit. Jsem nadšená z kolektivu a  z  vyučujících, všichni působí strašně mile. Obávám se ale  velkého množství studijního materiálu, učení a toho,  jak si uspořádám volný čas. Potěšilo mě naopak, že jsem si rozvrh mohla sestavit sama.

Klíčová slova: Anketa, studenti, vysoká škola

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.