02.05.2014 11:40


Anketa: Jakému sportu se studenti věnují ve volném čase?

Autor: Petrů Václav | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sportování je jedním z nejdoporučovanějších způsobů prožívání volného času. Pořekadlo „sportem k trvalé invaliditě“ je nutné brát s rezervou. Pokud člověk sportuje s rozumem, má tato činnost pozitivní dopad na jeho fyzické i psychické zdraví. Jakému sportu se věnují studenti?  

Moravský Žižkov – Brno i ostatní studentská města nabízí spoustu možností pro sportovní vyžití mladých lidí. Právě ve studentských letech má člověk dost fyzických sil i času k tomu, aby se věnoval nějaké sportovní činnosti. Venku již navíc panuje teplo, a tak odpadají tradiční výmluvy týkající se nepřízně počasí. Využívají studenti těchto přííležitostí? 

Dalibor Toncer, 20 let, student oboru Účetnictví a daně, Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati Zlín, Moravský Žižkov 

Dalibor Toncer. Foto: Václav Petrů

Věnuji se cyklistice, protože si na kole vždy pročistím hlavu a příjdu na nové myšlenky. U nás na Břeclavsku jsou k cyklistice ideální podmínky, samá rovinka a zajímavé památky uprostřed přírody, tak toho využívám. Když jsem doma, jezdím na kole prakticky každý den. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Simona Tůmová, 20 let, studentka oboru Účetnictví a daně, Fakulta podnikatelská VUT Brno, Břeclav

Simona Tůmová. Foto: Archív Simony Tůmové

Sport mi nic moc neříká. Když je hezky, tak občas vyjedu na kole  nebo inline bruslích. Chtěla bych začít chodit do posilovny, ale uvidíme, jak dlouho mi toto předsevzetí vydrží a zda vůbec začnu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marek Ustohal, 20 let, student oboru Mediální studia a žurnalistika a oboru Sociologie, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity Brno, Třebíč 

Marek Ustohal Foto: Václav Petrů

Od šesti let hraju závodně fotbal a to platí, i když jsem na vysoké škole. Dvakrát týdně dojíždím na tréninky do Třebíče, která hraje třetí nejvyšší  fotbalovou soutěž. Navíc mám samozřejmě o víkendech zápasy. Víckrát to bohužel nestíhám, tak alespoň dvakrát týdně chodím v Brně do posilovny. Představa, že větší část týdne sedím v knihách nebo na internetu je hrozivá, musím se nějak hýbat.

 

 

 

 

 

 

 

Terezie Urmaničová, 21 let, studentka oboru Sociologie, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity Brno, Pstruží

Terezie Urmaničová Foto: Václav Petrů

Chodím do posilovny, jinak žádný sport nedělám. Zkoušela jsem jógu, ta byla fajn, jinak mi nikdy sporty moc nešly. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojtěch Novák, 23 let,  student oboru Všeobecné lékařství, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity Brno, Znojmo

 Vojtěch Novák Foto: Archív Vojtěcha Nováka

Nejsem vůbec sportovní typ. Ale brzo s tím něco udělám. V pondělí už určitě začnu!

 

 

 

 

Klíčová slova: Anketa, sport, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.