26.04.2013 11:02


Anketa: Jaké možnosti praxe mají studenti na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity

Autor: Veronika Pírková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Není žádnou novinkou, že na vysoké školy se hlásí čím dál více lidí, což ale mimo jiné znamená i větší konkurenci na trhu práce. Podle čeho se pak potenciální zaměstnavatelé mohou rozhodovat? Například podle zkušeností z praxe.

Přehrát audio

Audio

Autor: Veronika Pírková

Studenti práv se letos mohli zúčastnit soutěže z římského práva Moot Court. O dalších možnostech praktického vyžití při studiu práv hovoří ve výše uvedené audio ukázce člen vítězného týmu Václav Dvorský.

Minulý týden vyhrál tým tří studentů práv z brněnské fakulty soutěž v simulovaném soudním procesu. Budoucí právníci měli možnost si vyzkoušet, jak mohou teoretické znalosti získané při studiu uplatnit v praxi. Jakou možnost praktické činnosti ale mají studenti Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně?

Více o soutěži se dozvíte zde.

Petr Lysák. Foto: Veronika Pírková

Petr Lysák, 22 let, Bezpečnostní a strategická studia

 

Myslím, že na bakalářském studiu mého oboru žádná praxe není. Je to převážně jenom teorie a nic praktického si během školy nevyzkoušíme.

 

 

 

 

Jana Nevtípilová. Foto: Veronika Pírková

Jana Nevtípilová, 22 let, Sociologie a Sociální pedagogika a poradenství, Zkušenostně reflektivní učení

Na oborech, které studuji na fakultě sociálních studií, moc praxe nemáme. Dělám jenom evaluační dotazníky, což by se dalo brát jako výzkum do sociologie. Praktickou výuku znám z celoživotního studia, protože tam máme spolu s předměty také workshopy, kde si všechno vyzkoušíme.

 

 

Tereza Kadrnožková. Foto: Veronika Pírková

Tereza Kadrnožková, 21 let, Mezinárodní vztahy


Moje studium je vyloženě jenom teorie. Povinnou praxi nemáme vůbec, pouze možnost pracovních stáží. Jinak je to úplně bez praktických dovedností, ale já si tento obor ani jinak nedokážu představit.

 

 

 

 

Jaroslav Točík. Foto: Veronika Pírková

Jaroslav Točík, 23 let, Sociologie a Teorie interaktivních médií

Praxi na sociologii nemáme vůbec, na druhém oboru ale dokonce dvě. Zatím mě však nejvíce nadchla moje vlastní praxe v galerii. Dělal jsem tam sice víceméně podřadné práce, ale i tak mě to bavilo. Také jsem chvíli pracoval ve školním rádiu, ale to nebylo tak zajímavé.

 

 

 

Lucie Šorfová. Foto: Veronika Pírková

Lucie Šorfová, 21 let, Politologie

Jedinou praxí na mém oboru jsou každoročně volby. Já se jich ale zatím nezúčastnila, protože je to pro studenty třetího ročníku. Sice je to taky spíš teorie, ale aspoň se člověk více ponoří do hloubky, tím jsou volby přínosné.

 

 

 

Klíčová slova: FSS, praxe, moot court, uplatnění absolventů

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.