04.04.2012 08:26


Anketa: Jaké máte tipy pro psaní seminárních prací?

Autor: Veronika Gazdíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Polovina semestru znamená pro mnoho studentů odevzdávání písemných prací. Na některých fakultách musejí studenti napsat za semestr více než deset seminárních prací, jinde odevzdají sotva jednu. Tipy na co nejefektivnější využití času při plnění těchto povinností se ale mohou hodit každému.

Brno  Fakulta sociální studií Masarykovy univerzity je známá tím, že se jí student musí „propsat“. Tamní studenti mají tedy mnoho zkušeností se psaním seminárních prací a mohou se o ně podělit.

 

Alžběta Žáková; Foto: Veronika Gazdíková

Alžběta Žáková, 21 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Soběslav

Nejdříve mám představu, jak bych chtěla seminárku udělat. Podle toho napíšu kostru a potom jdu do knihovny, kde hledám zdroje a postupně všechno upravuju do konečné podoby.

 

 

Martin Lakomý; Foto: Veronika Gazdíková

 

Martin Lakomý, 22 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Újezd u Brna

Najdu si co nejvíce literatury a odborných článků, ještě než začnu psát. Potom si ze získaného materiálu udělám přehled, kde najdu jaké informace, abych je potom mohl jednoduše použít. Jakmile mám přehled udělaný, pouštím se do psaní teoretické a pak případné praktické části práce.

 

Iva Vrubelová; Foto: Veronika Gazdíková

 

Iva Vrubelová, 21 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Pardubice

Téma práce většinou vymýšlím už dlouho dopředu a hodně nad ním přemýšlím. Pak ale na poslední chvíli sháním literaturu a doufám, že se mi podaří téma na teorii napasovat.

 

 

Vít Gabrhel; Foto: Veronika Gazdíková

 

Vít Gabrhel, 22 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Zlín

Samotnému psaní u mě předchází rozmýšlení, hledání nápadů a studování všeho, co bych mohl použít. Následně se snažím příslušnou literaturu přečíst a mít ji u sebe v momentě, kdy seminární práci píšu. Ideálně si nechávám na psaní práce delší čas z toho důvodu, že některé myšlenky se usadí a můžu se k nim později vrátit. Nejsem ten typ, který by psal seminární práce několik hodin před odevzdáním.

 

Petra Konečná; Foto: Veronika Gazdíková

 

Petra Konečná, 22 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Šternberk

Zdroje pro seminární práce sháním na internetu. Tam hledám, jestli už někdo nepsal práci na podobné téma. Pokud něco najdu, podívám se na seznam literatury, jestli jsou tam nějaké vhodné a použitelné prameny. 

 

 

Petr Sojka; Foto: Veronika Gazdíková

 

Petr Sojka, 20 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno

Důležité je naučit se mít rád sám sebe, protože když člověk nemá rád sám sebe, těžko bude mít rád to, co má psát. A když má člověk dělat něco, co nemá rád, tak vůči tomu bude mít odpor. A když vůči tomu bude mít odpor, tak bude hodně těžké se k tomu donutit a tím pádem nenapíše vůbec nic.

Klíčová slova: tipy, rady, seminární práce, FSS, Fakulta sociální studií, Masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.