25.04.2012 08:01


Anketa: Jaké máte plány na léto?

Autor: Michaela Rabasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jarní semestr se chýlí ke konci a s ním přicházejí i letní prázdniny. Období po zkouškách mohou studenti strávit mnoha různými způsoby. Možností je nespočet. Vysokoškoláci během prázdnin upřednostňují cestování a získávání nových pracovních zkušeností.

Brno Studenti vysokých škol mají oproti středoškolákům jednu výhodu. Jejich letní volno obvykle trvá více než dva měsíce. Jak je stráví, závisí na studentech samotných. Oblíbené jsou pracovní pobyty, studijní cesty, ale i letní festivaly.

Jana Frolcová, 22 let, studentka Mediálních studií  a žurnalistiky a Politologie, Brno

Moje prázdniny budou hektické. Chystám se jako každý rok na mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, ale také do Londýna na rodinnou dovolenou. Mimo to sháním i práci na léto. Ráda bych získala další zkušenosti v médiích nebo v oblasti marketingu. Povinnou praxi už mám z sebou, proto bych si ráda vyzkoušela i práci naostro. Rozeslala jsem životopisy a teď čekám, kdo se ozve.

 

 

Martin Bašta, 21 let, student Mezinárodních vztahů a Bezpečnostních a strategických studií, České Budějovice 

Jak strávím léto? U babičky… Ne, dělám si srandu, plánuji studijní cestu do Mauritánie. Třítýdenní cestu organizuje Východoevropské vzdělávací a kulturní centrum a už se na ni moc těším. Přemýšlím také o nějaké brigádě. Další plány se proto teprve pomalu rýsují.


 

 

 

Tereza Janáková, 20 let, studentka Práva a právní vědy, Hradec Králové

Pokud jde o léto, tak mám celkem jasno. Strávím ho ve Finsku, kde budu jako au-pair hlídat pětiletého chlapečka.  Finsky zatím umím jen pár slovíček, ale malý prý zvládá mluvit plynně anglicky, takže s komunikací snad nebude problém.

 

 

 

 

 

 

Marie Szopová, 22 let, studentka Psychologie a Veřejné politiky a lidských zdrojů, Třinec

Léta už se nemůžu dočkat. V plánu máme zatím klasickou rodinnou dovolenou u moře. Chtěla bych si také přivydělat, ale nic konkrétního zatím domluveno nemám. Samozřejmě že práce navázaná na mé studium by byla idální, ale taková se shání těžko. Nebráním se proto jakékoliv pracovní příležitosti. 

 

 

Jan Štrobl, 21 let, student Mediálních studií a žurnalistky a Mezinárodních vztahů, Čáslav

Konkrétní plány zatím nemám. Rád bych jel společně s přítelkyní na dovolenou do Španělska. Na cestu si nejspíš budu muset předtím vydělat na brigádě.

 

 

 

 

 

Klíčová slova: anketa, studenti, léto, prázdniny, plány

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.