02.05.2012 10:10


Anketa: Jak zvládají studenti končící semestr?

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Konec semestru je za chvíli tady. S tím souvisí i psaní seminárních prací, esejí, získávání zápočtů a učení na zkoušky. Pro studenty šestého semestru je tato doba mnohem náročnější, protože odevzdávají bakalářské práce a chystají se na státní závěrečné zkoušky.

Brno, Hradec Králové V jeden den je potřeba odevzdat seminární práci na dvacet stran, napsat krátký zápočtový test a ještě se naučit na zkoušku, která je následující den. Takové problémy řeší mnoho studentů v květnu, kdy se nezadržitelně blíží konec semestru i celého školního roku. Bojují s časovou tísní všichni, nebo se najdou i poctivci, kteří mají vše hotové včas a nedohání narychlo termíny?

Luboš Dejmek, Autor: Markéta Černá

 

Luboš Dejmek, 24 let, student dopravní infrastruktury, Univerzita Pardubice, Hradec Králové

Jsem ve třetím ročníku a právě dopisuji bakalářskou práci. Ale studuji kombinovaně, takže chodím každý den i do práce. Všechno dohromady proto moc nestíhám. Závidím těm, kteří studují prezenčně a mohou se věnovat jen škole. Ale zkouška už mi chybí pouze jedna. Pak jenom zvládnout státnice.

 

 

 

Veronika Gazdíková, autor: Markéta Černá

 

 

Veronika Gazdíková, 21 let, studentka psychologie a žurnalistiky, Masarykova univerzita, Třinec

Všechny seminární práce už mám hotové. A zkoušku mám jen jednu, pak nějaké jednoduché zápočty, takže nemám tento semestr žádný stres.

 

 

 

Jan Funda, autor: Markéta Černá

 

Jan Funda, 21 let, student architektury a stavitelství, České vysoké učení technické, Hradec Králové

Nejvíce času mi zabírá jeden předmět, který je stěžejní na našem oboru. Kvůli němu musím do ateliéru odevzdat návrh bytového domu včetně všech vizualizací a půdorysů. Když něco odevzdám, musím dohánět skluz v ostatních předmětech. Ale podobně jsou na tom všichni, takže mi to nepřijde tak hrozné. Říkáme, že pro člověka, který studuje architekturu, je spaní v noci mainstream. 

 

 

 

Zuzana Chudá, autor: Markéta Černá

 

 

Zuzana Chudá, 22 let, studentka dopravního marketingu, managementu a logistiky, Univerzita Pardubice, Čeperka

Jsem ve třetím ročníku a už vím, že vůbec nestíhám. Chodím totiž několikrát týdně na brigádu a to se s psaním bakalářské práce a učením na státní závěrečné zkoušky dá jen těžko skloubit. Taky mi chybí napsat ještě jednu semestrální práci, udělat dvě zkoušky a dva zápočty. Nedá se říct, že bych toho měla zrovna málo.

 

 

Marta Novotná, autor: Markéta Černá

 

 

Marta Novotná, 25 let, studentka managementu podniků, Univerzita Pardubice, Hradec Králové

Mám kombinované studium a zkoušky zatím moc neřeším. Ještě mě čekají dva dny školy, tak se do učení pustím až potom. Mám napsat asi tři seminární práce, ale nějak moc mě to netrápí, ještě je času dost.

Klíčová slova: seminární práce, semestr, zkoušky, zápočty

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.