02.04.2015 18:38


Anketa: Jak studenti zvládají povinnou angličtinu?

Autor: Blechová Štěpánka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Někteří studenti by chtěli více povinných kurzů angličtiny. Jeden je podle nich málo. Změnu by uvítali zejména ti, kteří mají v angličtině mezery. Velké množství anglické literatury je pro ně někdy velký oříšek. Zdatní angličtináři by se zase rádi posunuli na vyšší úroveň, než je B2.

Brno – Fakulta sociálních studií nabízí velké množství anglických kurzů. Povinností každého studenta je za bakalářské studium absolvovat povinnou angličtinu. Výjimku mohou dostat studenti s certifikátem z jazykové zkoušky. Na otázku, jak zvládají povinnou angličtinu, odpovídali studenti bakalářského stupně na fakultě sociálních studií.

 

Veronika Šulková. Foto: Štěpánka Blechová.

 

 Veronika Šulková, 19 let, obor Politologie, Šoporňa

Studuji první ročník a povinnou angličtinu právě navštěvuji. Nijak obtížné mi to nepřipadá. Myslím, že to opravdu odpovídá úrovni B2. Mám v plánu si zapsat i jinou nepovinnou angličtinu z nabídky fakulty. Jsem toho názoru, že pouze jeden semestr povinného anglického jazyka za bakalářské studium je málo. Ráda bych se posunula na vyšší úroveň, než kterou bych měla splňovat pro úspěšné složení zkoušky.

 

 

Hana Strnadová. Foto: Štěpánka Blechová.

 

Hana Strnadová, 21 let, dvouobor Psychologie – Mediální studia a žurnalistika, Jablonné nad Orlicí

Jsem v druhém ročníku a momentálně chodím do povinné angličtiny. Na základní i střední škole jsem měla velmi dobré učitele, takže mi tento předmět moc nových informací neposkytuje. Snažím se ho brát jako dobrou příležitost si vše zopakovat a zapracovat na sobě. Jinou nepovinnou angličtinu si nejspíš zapisovat nebudu. Raději pojedu do zahraničí, kde si jazyk procvičím v praxi. Jednu povinnou angličtinu za celé bakalářské studium vnímám jako dostatečnou.

 

David Čížek. Foto: Štěpánka Blechová.

 

 

David Čížek, 20 let, dvouobor Sociologie – Historie, Kotovice

Studuji druhý ročník a angličtinu jsem si ještě nezapsal, protože budu možná prodlužovat studium. Takže nemám kam spěchat. Nejspíš si anglický jazyk zapíšu v následujících dvou semestrech. Nedá se říct, že bych z ní měl strach. Docela bych uvítal, kdyby bylo víc povinných angličtin. Hlavně proto, že většina zadávané literatury je v angličtině.

 

 

Veronika Hunyadiová. Foto: Štěpánka Blechová.

 

Veronika Hunyadiová, 22 let, dvouobor Mediální studia a žurnalistika – Sociologie, Košice

Dokončuji bakalářské studium. Do anglického jazyka jsem nechodila, protože jsem měla uznaný certifikát. Studenti by podle mého názoru měli mít víc povinných angličtin za studium. Bylo by to dobré hlavně pro ty, kteří už nepotřebují základy stávajícího povinného anglického jazyka. Líbily by se mi povinné rozšiřující lekce konverzace nebo gramatiky.

 

 

Pavel Faus. Foto: Štěpánka Blechová.

 

 

Pavel Faus, 19 let, dvouobor Bezpečností a strategická studia – Mezinárodní vztahy, Brno

Angličtinu jsem si ještě nezapsal. Jsem v prvním ročníku, takže na to mám ještě dva roky. Strach z ní ale nemám. Nejspíš si ji zapíšu příští rok. Ještě jsem nepřemýšlel, jestli využiji nabídky volitelného anglického jazyka. Podle mě je povinná angličtina otázkou každého jednotlivce. Někdo by jistě potřeboval více povinných kurzů, pro jiného by to byla ale ztráta času.

 

 

Hana Blažková. Foto: Štěpánka Blechová. 

 

Hanka Blažková, 19 let, obor Psychologie, Hlučín

Angličtinu si budu zapisovat nejspíš v příštím semestru. V prvním ročníku jsem na to moc nemyslela. Zatím jsem ani nezvažovala, jestli využiji některých jiných volitelných kurzů. Jedna povinná angličtina za tříleté studium je podle mě dobrý kompromis. Vyjde se tak vstříct lidem, kteří ji chtějí, i těm, kteří by se bez ní obešli.

 

 

Lukáš Žmolík. Foto: Štěpánka Blechová.

 

 

Lukáš Žmolík, 21 let, dvouobor Veřejná politika a lidské zdroje – Politologie, Uherský Brod

Jsem ve třetím ročníku, takže mám angličtinu za sebou. Musím říct, že pro mě, jakožto špatného angličtináře, byla dost náročná. Myslím si, že povinných anglických kurzů by mělo být víc. Hodně literatury je v angličtině a taky v ní musíme psát různé texty. Navíc sociální vědec s češtinou nevystačí.

Klíčová slova: anketa, angličtina, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.